Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Akcesoria z kamieni półszlachetnych do kupienia w sieci

Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i doceniane w obrębie całego świata od wieków. Z początku ich wartość upatrywano wyłącznie w urodzie, czyli kształcie kryształów i blasku. Te aspekty także miały wpływ na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto tworzyć ozdoby. Minerały te jednak to nie tylko uroda i połysk, ale również sporo przydatnych cech.

O korzystnym działaniu minerałów na ludzkie zdrowie traktuje dużo historii, w których każdemu kamieniowi przypisane jest inny rezultat. Cenne kamienie odznaczają się różnym stopniem twardości. Te o najwyższym poziomie twardości są bardzo przydatne w przemyśle.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Trzeba wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (topcotton.pl/) informacji.

Najtwardszy minerał dostępny na Ziemi czyli szmaragdy używany jest do wytwarzania takich części jak ostrza pił i wiertła do twardych tworzyw. Z kolei minerał o najmniejszej twardości czyli talk stosuje się w środkach chemicznych i kosmetykach.

Biżuteria

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com

Z minerałów przede wszystkim wyrabiane są rozmaite ozdoby. Nadają się do tego zarówno minerały najcenniejsze do których należy diament, a także minerały półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w wyrobach ozdobnych wygląda bardzo elegancko ze względu na atrakcyjną formę kryształów i ich żółto-złoty odcień. Dostępnych jest bardzo wiele rodzajów ozdób z minerałów. Specyficzne jest to, że kamienie zazwyczaj są oprawiane w srebro, rzadko w złoto. Tak więc do nabycia jest biżuteria ze srebra z kamieniami w postaci pierścionków, kolii, kolczyków i tym podobnych. Poza tym można dostać elementy nie tak eleganckie, a przy tym mniej kosztowne, w formie na przykład wisiorka z pojedynczym minerałem na rzemyku. Elementy takie są szczególnie lubiane przez dzieci – link referencyjny.

Pozostałe produkty
Minerały takie jak na przykład agat doskonale nadają się do przerabiania na różnego rodzaju elementy codziennego użytku. W wielu miejscach do nabycia są agatowe przyciski do papieru w rozmaitych kształtach, świeczniki czy figurki. Oprócz tego wspaniałym pomysłem na prezent może być szachownica z agatu w zestawie z kompletem figur także wykonanych z tego kamienia. Niektóre kamienie takie jak większa cześć kwarców są podatne na zmienny kształtu, innez kolei jak na przykład malachit czy cyrkon są lepsze do wytwarzania prostych ozdób.