Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Aktualne trendy w modzie – czym powinno się kierować podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych?

okulary przeciwsłoneczne
Moda dyktuje nam współcześnie trendy w wielu rozlicznych wymiarach, w szczególności jeśli chodzi o odzież, obuwie, dodatki. Dotyczy ona także doboru okularów przeciwsłonecznych. Naturalnie okulary słoneczne to rzecz bez której nie możemy się obejść w gorące oraz słoneczne dni. A jakie okulary przeciwsłoneczne należałoby wybrać? Czym się kierować? Czy zwracać uwagę tylko na to co dyktuje nam bieżąca moda i współczesne trendy? Pamiętajmy o tym, że każda, nawet najciekawsza i najfajniejsza moda ma swój koniec. Trendy ogromnie szybko się zmieniają, w jednym miesiącu coś może być niesłychanie popularne, w innym już nie.

w okularach przeciwsłonecznych
Autor: Grempz
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc moda może być jakimś wskaźnikiem jeśli chodzi o wybór przeciwsłonecznych okularów, aczkolwiek pamiętajmy o tym, aby nie była ona nadrzędnym wyznacznikiem. Kupując oprawkach (zobacz dita mach one) przeciwsłoneczne kierujmy się prędzej swoimi własnymi upodobaniami. Pamiętajmy, iż nie wszystko co atrakcyjne będzie nam pasować. Każdy z nas ma różny kształt twarzy, inne preferencje, więc właśnie tym kierujmy się przy wyborze przeciwsłonecznych okularów. Wybierajmy takie, jakie będą nam pasować i w jakich będziemy się czuć raźnie oraz przyzwoicie.

modne okulary przeciwsłoneczne
Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy także o tym, że okulary przeciwsłoneczne powinny mieć solidne filtry. Jest to naprawdę niesłychanie ważkie i bezsprzecznie nie powinniśmy tego bagatelizować. Dlaczego? Bowiem słońce wyzwala szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, jakie naprawdę może spowodować duże szkody, w szczególności może być to złe dla naszego zdrowia. Promieniowanie ultrafioletowe ma bardzo spory wpływ na nasze samopoczucie, może wywoływać bóle głowy, a nawet spowodować wystąpienie nowotworu. Z tej przyczyny również istotne jest zadbać o nasze dzieci gdy jest gorąco, nie tylko chodzi o okulary (zobacz dita heartbreaker) przeciwsłoneczne. Tu można ujrzeć interesujące propozycje – stroje kąpielowe dziecięce.

Multum osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak znaczne konsekwencje może przynieść brak słusznej ochrony przed tym promieniowaniem. Tak więc gdy wybieramy okulary przeciwsłoneczne nie patrzmy tylko na to jak wyglądają, czy są tanie czy też drogie, czy wyglądamy w nich korzystnie czy też nie. Weźmy także pod uwagę to, jakie posiadają filtry ochronne. Nie dajmy się także nabrać, bowiem mnóstwo podróbek okularów tak naprawdę nie posiada żadnych filtrów i nie chroni nas przed promieniami słonecznymi. Przy zakupach dobrze skorzystać z różnego typu promocji (tutaj link: http://www.ceneo.pl/Znizki).