Modne w tym sezonie

Moda bez granic

oryginalna biżuteria ze srebra

images
Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. . Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Poza upiększaniem ciała biżuteria służyła również innym celom – posiadała wartość magiczną. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii przyczyni się do sukcesu w bitwie spodnie (polecamy sprawdź to) szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy.
olenkaphu.pl
Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to przede wszystkim niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety o kształtach jadowitych węży, wszelkiego rodzaju naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Na przestrzeni wieków techniki wyrabiania ozdób z materiałów takich jak srebro czy złoto rozwijały się podobnie jak rozwijały się motywy wzornictwa. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Mamy możliwość przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Ponadto są specjalnego przeznaczenia kolekcje o charakterze bardziej wyszukanym i ekskluzywnym. Każda hurtownia złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych dba o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.