Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Broszka czyli pomysł na nadanie charakteru swojej stylizacji

Nietuzinkowa broszka
Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Przy czym tak wielki w niej drzemie potencjał… Nieprawidłowo dobrana doda nam lat i popsuje nawet najbardziej przemyślany strój. Idealnie dobrana, nada pożądanego efektu kreacji, a nam pewności siebie i gracji. Na pewno są wśród nas panie, którym broszki kojarzą się głównie z dawnymi czasami, stylem retro i podarunkiem od babci. Lecz prawdziwe fashionistki i osoby, podążające za modą wiedzą, że biżuteria ta pojawia się każdego sezonu wśród kolekcji najznamienitszych domów mody.

Jak nosić broszki by dodawały nam urody a nie lat?

Stylizacja modowa
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z ważniejszych zasad: łączmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : broszka po babci ze szlachetnych materiałów i zwykły T – shirt ze sklepu sieciowego. Taki efekt przełamania chcemy osiągnąć! Na mniej wysublimowanym, acz robiącym wrażenie stylu. Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – pokuśmy się, aby do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć modne, szalone broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka. Następną istotną okolicznością, którą należy omówić, jest miejsce przypinania broszki. Oczywiście, najbardziej znane miejsce to klatka piersiowa, ale dlaczego by nie podkreślić broszką kołnierzyka? Banalna koszula nabierze dzięki naszej kreatywności wyrafinowania i szyku.Po trzecie, broszki dobrze prezentują się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nieciekawy dzianinowy sweter zyska niepowtarzalnego i zupełnie nowego stylu tworząc duet z broszką.

Broszka to też niezawodny sposób na odmianę naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Znany stylista Gok Wan najlepiej uczy kobiety jak z niepozornych pantofli uczynić centralny punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki (idź do Nie mamy funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.