Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Buty na gorące czasy – sprawdź ofertę

sandały
Lato to specyficzny czas, wymagający odpowiedniego ubioru. W polskich warunkach zazwyczaj czas ten potrafi być bardzo gorący, z temperaturą powyżej 30 stopni. Poza tym lata w Polsce bywają też deszczowe i mokre, mimo że to zdarza się o wiele rzadziej niż upalna pogoda. Z tej przyczyny do tego czasu należy się odpowiednio przygotować.

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to wielkie znaczenie dla ubioru. W czasie upałów należy bowiem nosić ubrania lekkie i przewiewne. W innym przypadku skóra nie ma możliwości oddychania, a ciało wydziela dużo potu, co może doprowadzić do nieprzyjemnych otarć skóry. W tym czasie korzystne jest noszenie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i długich, ale przewiewnych ubrań. Trudności mogą sprawiać w tym okresie okoliczności zawodowe czy biznesowe, wymagające formalnego ubioru. W niektórych biurach możliwe jest przykładowo zakładanie koszul z krótkim rękawem przez pracowników. Analogicznie sprawa przedstawia się z obuwiem na lato, które także powinno być dopasowane do panujących warunków.

Buty dla mężczyzn

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Panowie obecnie coraz częściej sięgają po rozwiązania w zakresie obuwia, które dawniej były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla panów bardzo korzystną opcją, obecnie nikogo już nie dziwią nawet japonki dla panów. W odkrytym obuwiu w czasie upalnej pogody stopa może oddychać, co jest przydatne szczególnie z racji tego, że męskie stopy nierzadko mają większą tendencję do nadmiernego wydzielania potu niż kobiece. Pomimo tego wciąż wielu mężczyzn w lecie woli nosić buty sportowe takie jak popularne adidasy. Niekiedy powoduje to odparzenia stóp (buty sportowe dla mężczyzn).

Obuwie dla kobiet

Obuwie damskie to temat w sumie niewyczerpany, w tej kwestii stale coś ulega zmianie, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o warunki upalnego lata, większa częśc pań wybiera w tym czasie sandały, niekiedy bardzo odkryte. W kwestii elegancji w lecie, jest również duży wybór damskich sandałów na obcasie, wyższym lub niskim. Ponadto w ostatnim czasie spośród obuwia na lato kobiety często wybierają baleriny z racji tego, że są wygodne i można je dopasować do wielu stylizacji. Ponadto sporo kobiet sięga również po buty letnie o bardziej sportowym kroju (dowiedz się więcej).