Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Obuwie ślubne – parę rad

obuwie ślubne
Ślub to z pewnością jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdej zakochanej pary. Przygotowania do tego szczególnego wydarzenia trwają wiele miesięcy, a przyszła panna młoda zwraca szczególną uwagę na to, by prezentować się zniewalająco pięknie. Odpowiednia suknia ślubna, welon i pozostałe dodatki są bardzo ważne, ale jednym z najważniejszych elementów stroju są buty ślubne.

czółenka damskie skórzane
Autor: кофе
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko panie, wybierając obuwie do ślubu, sugerują się głównie swoimi upodobaniami oraz modą. Wybierając buty do ślubu musimy jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na komfort noszenia. Pamiętajmy, iż w dniu ceremonii ślubnej jesteśmy w ruchu niemal non stop. Buty muszą umożliwiać nam ciągłe poruszanie się, chodzenie, stanie, jak również tańczenie. Ubranie sztywnych pantofli z materiałów syntetycznych na szaleńczo wysokich obcasach spowoduje, że już po paru godzinach panna młoda będzie sfrustrowana i zmęczona. Dobrym wyborem będą czółenka damskie skórzane, które są nie tylko bardzo wygodne, ale również szalenie gustowne.

Współczesna moda ślubna dopuszcza, że nawet przy standardowej, białej sukni ślubnej, nie trzeba decydować się na zwyczajowe obuwie do ślubu – oferta. Coraz częściej rezygnujemy z białych, materiałowych pantofli na korzyść butów wszechstronnych, które będzie można włożyć częściej niż raz w życiu. To sprawia, że jesteśmy w stanie wydać na buty ślubne większą sumę, niż dawniej. Chociaż czółenka damskie skórzane to zakup stosunkowo drogi, mamy pewność, że stworzone ze skóry naturalnej, solidne obuwie, będzie nam służyć przez wiele lat. Możemy zdecydować się na buty w kolorze dyskretnym, nie rzucającym się w oczy, jak beż, czy szarości, albo możemy trochę zaskakiwać i nabyć obuwie w soczystym kolorze, które będzie współgrać z kolorem pozostałych dodatków.

wedding shoes
Autor: Lynn B
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze panny młode chętnie wybierają buty błękitne, cytrynowe, srebrne, a nawet bordowe. Pamiętajmy, że buty do ślubu należy wybrać odpowiednio wcześnie, ponieważ będą potrzebne przy przymiarkach sukni – do wysokości obcasów dobiera się długość kreacji. Warto też pochodzić trochę w butach przed ślubem, choćby po domu, by przyzwyczaić nogę do kształtu obuwia i zapobiec pojawieniu się w dniu ślubu bolesnych otarć.