Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Chcesz ufarbować swoje włosy? Wybierz właściwą farbę

Modelka
Malowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednakże w dzisiejszych czasach również wiele mężczyzn decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź we własnym domu. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto wiedzieć, jak dobrać farbę, by włosy uzyskały upragniony kolor.

Modelka w bieliźnie
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko musisz zdecydować się na kolor, na który zamierzasz ufarbować swoje włosy, pamiętając, że najczęściej odcień wychodzi o jeden bądź dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku. Dodatkowo istotne jest to czy twoje włosy są naturalne, czy już były wcześniej koloryzowane. Jedynie w pierwszym wypadku wynik może być przewidywalny, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować się na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego stosowania. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet malowanie włosów na wakacjach będzie możliwe. Natomiast normalne farby jak w ofercie wymagają większej dokładności, jednak zawsze można poprosić o pomoc mamę lub koleżankę.

Warta przetestowania jest farba luo color, w której amoniak zastąpiła substancja zasadowa nie uszkadzająca włosów. Luo color zapewnia mocny, a tym samym lśniący kolor z efektem trój wymiaru. Do tego fantastycznie poprawia kondycję włosów i sprawia, iż są gładkie. Efektywnie pokrywa siwe włosy i można ją dostać w większości sklepów kosmetycznych. Co oprócz tego trzeba wiedzieć, decydując się na właściwą farbę?

Jeśli masz czarne włosy i chcesz to zmienić, na początek niezbędna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie tak naprawdę niewidoczny, a jedynie doda refleksów. Ponadto cienkie włosy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie farby, więc nie trzeba wkładać plastikowego czepka dla spotęgowania efektu, a można nawet trzymać farbę pięć min. krócej.

Jeśli masz problem z właściwym doborem farby lub pianki do włosów, najlepiej idź do sprawdzonego fryzjera, który ma doświadczenie w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z pożądanym kolorem lub przeczytaj porady na . Inaczej może się okazać, że nie takie były twoje zamiary, jednakże całe szczęście farba też systematycznie się zmywa, a włosy odrastają, toteż będzie pora na kolejne próby. Wykorzystując nasze wskazówki na pewno wszytko pójdzie dobrze.