Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Ciekawe zagadnienie: męska biżuteria

biżuteria dla mężczyzn
Przede mną troszkę trudna tematyka – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne niebezpieczeństw. Wielu mężczyzn po usłyszeniu tejże frazy popaść by mogło jeśli nie w popłoch (wszakże prawdziwy mężczyzna nie boi się niczego) to co najmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają tendencje do filozofowania być może zadumaliby się nad kondycją współczesnych mężczyzn a wręcz nad zamianą ról społecznych która to bez najmniejszych wątpliwości ma miejsce w naszym społeczeństwie.

facet
Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla panów, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzą się nam one zwykle ze starszymi panami strojnymi w garnitur, może nawet z pradziadkami. Nieduże te przedmioty wykonywane zazwyczaj są z metalu – bardzo często szlachetnego. Mogą być złote, srebrne lub też powleczone są one cienką warstwą polerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach wybranego motywu: począwszy od herbu miasta czy szkoły po imię wybranki.

sygnet
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni panowie (lub też młodsi) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn (polecamy nasz odsyłacz) lub też kolczykami dla mężczyzn. W tym temacie – całkiem podobnie jak w przypadku biżuterii damskiej – istnieje duża ilość wzorów męskiej biżuterii, inaczej jednak niż w przypadku pań że takie akcesoria są dość ryzykowne. To dlatego że mężczyznom w dziedzinie mody o wiele mniej wypada, przez co łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Zalecam więc w kwestii wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Na ten temat również tu: ciekawa biżuteria dla pana.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest tabliczka określająca grupę krwi właściciela, z kolei najniebezpieczniejsze mogą stać się kolczyki dla mężczyzn (w tym miejscu więcej: atrakcyjne kolczyki męskie). Kupno tego rodzaju przedmiotów można porównać do spacerowania po polu minowym. Już sama idea – jeżeli nie jesteś żeglarzem marzącym o byciu korsarzem – jest prawe jak taniec (szkoła tańca nowoczesnego Kraków) na wulkanie. Niby bezpiecznie a jednak jest coś nie tak. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym jakże śliskim temacie.