Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co jest niezbędne podczas trekkingu po górskich szlakach? Czym kierować się przy wybieraniu właściwych butów ? Jaką kurtkę kupić?

militaria
Każdy miłośnik wypraw w góry powinien być świadom tego, jak ważny jest właściwy ubiór na szklaku. Dotyczy to zarówno amatorów, którzy od czasu do czasu chadzają górskimi trasami, jak również całkowitych zapaleńców, jacy często wyjeżdżają w góry oddając się całodniowemu trekkingowi. Co powinno charakteryzować ubiór takiej osoby? Podstawa to z pewnością dobre buty. Nie ma co do tego wątpliwości, że bez właściwego obuwia, trekking może okazać się bardzo nieprzyjemny. Istotne, aby buty były wygodne, idealnie dopasowane, oraz nie przemakały.

kurtka
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne by nie doprowadzić do powstania otarć na stopach, jakie będziemy później musieli leczyć kilka dni. Gdy często chodzimy w góry latem, wiosną czy jesienią to najlepsze będą półbuty podejściowe. Już minęły czasy, kiedy to w góry zawsze zakładało się buty za kostkę. Jeżeli nie chodzimy z ciężkim plecakiem po trudnym terenie, to takie buty w zupełności wystarczą. Na pewno są wygodne i nie są tak sztywne, dlatego podejścia pod strome zbocza są na pewno łatwiejsze. Następna rzecz to kurtka. Tu prócz nieprzemakalności istotna jest również odporność na wiatr. Kurtki softshell będą często świetnym wyborem. To odzież wierzchnia, która chroni przede wszystkim przed wiatrem, a oprócz tego również dobrze oddycha. To duży plus, gdyż w przypadku ciężkich oraz całkowicie nieprzemakalnych kurtek ta oddychalność pozostawia dużo do życzenia. Ważne jest też to, że mimo tego, iż odzież ta nie jest nieprzemakalna, to na początku przez jakiś czas wystarczająca jest pierwotna warstwa impregnacji. Oprócz tego kurtka ta jest dość ciepła. Podczas gorszej pogody z pewnością sprawdzą się kurtki wojskowe – . Odzież ta, charakteryzuje się tym, że jest niesamowicie wytrzymała, ponieważ ma posłużyć jako profesjonalne okrycie wierzchnie w trudnych warunkach. softshell – serwis|

Kurtki takie są więc przeznaczone, zależnie od modelu na inne pory roku oraz powinny dawać doskonałą ochronę przed złymi warunkami pogodowymi. Wszystkie wojskowe kurtki chronią świetnie przed wiatrem, opadami deszczu jak i chłodem, to znaczy tym, co najbardziej doskwiera w górach, kiedy pogoda na zewnątrz nie jest najlepsza. Oprócz kurtki oraz butów jest jeszcze cała masa innych przydatnych gadżetów oraz odzieży, które ułatwiają wędrówki po górach i zapewniają lepszy komfort – zajrzyj koniecznie. Natomiast to już zależy od tego jakie mamy fundusze. Na takie rzeczy można wydać naprawdę sporo pieniędzy, lecz to już zależy od nas.