Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co nabywają Polacy na gwiazdkę?

prezent
Święta tuż tuż. Na nabycie prezentów dla najbliższych w wirtualnych sklepach jest już za późno, jednakże sklepowe półki gną się pod ciężarem towarów. Sklepy oferują wiele zestawów kosmetyków zarówno dla dam jak również panów, co wydaje się świetnym rozwiązaniem dla wielu Polaków. Na pewno będzie to praktyczny upominek. Warto jednak pamiętać o smakach osób, którym przewidujemy dać taki podarunek. Bluzki, rękawiczki skarpety Bridgedale i szaliki rządzą wśród paczek ukrytych pod choinką.

plecak turystyczny
Autor: Khairil Yusof
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież to konkretny podarek, jednakże czasem okazuje się, że jest chybiony, jako że niewielu ubóstwia otrzymać po raz kolejny krawatu lub ciepłych skarpetek. Coraz powszechniejszym podarunkiem staje się książka. Choć Polacy nieczęsto czytają, to niezmiernie chętnie wybierają na podarunki rozliczne publikacje. Na ogół Polacy sięgają po książki przygodowe i poradniki. Pieniążki – idealny prezent? Okazuje się, że dla wielu osób ciągle najlepszym podarkiem są pieniądze.

To dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają czasu na kupowanie, a przy tym wolą ustrzec się zawodu osoby, jakiej dają upominek. Niezłym pomysłem, jaki często wykorzystują Polacy, jest kupienie bliskim albumu ukochanego zespołu. Entuzjastycznie sięgamy również po gry i filmy. Dobrze jest przy tym pamiętać, aby nie dać amatorowi określonej grupy, gry czy ekranizacji płyty, jaką już ma. Polacy coraz to nagminniej na prezent wybierają sprzęt elektroniczny, zwłaszcza dla osób zaciekawionych technologią. W tym roku taki podarunek z całą pewnością przypadnie do gustu tym, którzy nie mogli doczekać się premiery nowego iPhone’a.

Wielu Polaków kupi krewnym gadżety, takie jak plecak Deuter Gigant na laptopa lub termos. Nierzadko są to przedmioty, których ktoś nie sam nie planuje kupić, ale ucieszy się na ich widok. Przy poszukiwaniu gadżetu warto pamiętać o zainteresowaniach osoby, której chcemy ofiarować podarek. Jeżeli nadal wydaje Ci się, że na kupno bożonarodzeniowych podarunków jest jeszcze zbyt wcześnie, przespaceruj się do centrum handlowego i sprawdź promocje. Dużo wskazuje na to, że święta (świąteczne sukienki dla dziewczynek) zaczynają się w październiku…