Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co należy, co wolno, co można – czyli damskim okiem wśród butów

Projektowanie butów, trampki
Część kobiet traktuje kupowanie jako przyjemność samą w sobie. Ledwo kupione, modne, buty damskie poprawiają nastrój i przez chwilę pomogą poczuć się wyjątkowo. Do kwestii ich kupna, jednak powinno podchodzić się czasami użytkowo i postarać się wyposażać swoją garderobę w ten sposób, aby była wszechstronna i pozwalała na dobranie dodatków na każdą okazję.

ubrania
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Kozaki damskie zwykle nie tylko bronią przed niską temperaturą. Powinny być także eleganckie. Charakter pracy tylko sporadycznie pozwala na zmienienie butów na wygodniejsze, więc rozważając nabycie konkretnej pary, musimy zastanowić się czy wysokość obcasa, rodzaj cholewki i wkładek, pozwolą na wygodne spędzenie w nich kilku godzin. Pamiętajmy jednak o tym, że kozaki damskie to również liczna rodzina butów zwyczajowo nazywanych „eskimoskami”. Mimo że nie są zbyt dostojne, bardzo dobrze sprawdzą się w okolicznościach prywatnych, gdy przede wszystkim zależy nam na wygodzie i zatrzymaniu ciepła nawet w bardzo zimne dni.

Równie ważną kategorią, zaraz obok pełnych wdzięku szpilek w kobiecej szafie, powinny być buty sportowe. Wybierając zdrowy tryb życia, nie możemy bagatelizować tego, jak niezbędna jest kondycja fizyczna. Obuwie jest podstawową częścią ubrania w sporcie. Nieprawidłowo dobrane w skuteczny sposób spowoduje zniechęcenie. Buty sportowe muszą być po pierwsze odpowiednio wyważone, oraz jeśli staramy się unikać otarć, także dobrze dopasowane. Można wśród nich też wybrać buty zaprojektowane do konkretnego sportu – na przykład konkretnie do biegania, jednak częściej na damskich stopach sprawdzają się uniwersalne, przecież interesują nas zarówno zajęcia grupowe, taniec, jak i bieganie.

buty damskie
Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj, kobieta jest w rodzinie osobą też kupującą buty dziecięce. Przy kupowaniu ich, należy się kierować podobną zasadą, jak te, odnośnie obuwia sportowego. Mimo że dziecko gwałtownie rośnie, nie można wybierać butów dziecięcych za luźnych o więcej niż jeden rozmiar.

Bycie kobietą nieodzownie łączy się z uwielbieniem dla butów. Reguła ta odnosi się do dziewięćdziesięciu procent kobiecej populacji. Uwielbiamy kupować buty damskie, wybierać śliczne buty dziecięce, a czasem wydać na obuwie większą część pensji. Tak już jest i raczej nic tej kwestii w niedługim czasie nie zmieni.