Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co powinnaś wiedzieć, gdy marzysz o staniu się modelką

Pokaz mody damskiej
Jesteś wysoka i posiadasz to „coś”? Jesteś pewna siebie i swojej urody?
Jeśli tak, masz predyspozycje by zostać modelką. Ale musisz wiedzieć, że praca w tym zawodzie to nie tylko blichtr, podróże i nowe znajomości. To przede wszystkim systematyczna praca która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.

Pokaz mody damskiej
Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com

Wymaga poświęcenia maksimum uwagi i konsekwencji w działaniu, żelaznej dyscypliny, odporności na niepowodzenia, oraz pewnego entuzjazmu i uśmiechu, który nierzadko jest lekiem na nasze niepowodzenia i czasem otwiera wiele drzwi.Jeżeli jednak nadal masz przekonanie, że jak nikt inny nadajesz się do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do rozmaitych drzwi, agencji modelek czy reklamowych, przygotować odpowiednie portfolio (fotografia modelek). A portfolio to podstawa gdyż zwiększa szanse w branży modowej, tym samym zapewniając uwagę ludzi z branży. Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem być może przydadzą się dobre rady na temat pierwszych zdjęć z fotografem .

modelka
Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Najważniejsze by dziewczyna przyszła na sesję po dobrze przespanej nocy. Cera musi być oczyszczona i co ważne bez makijażu. Peeling mile widziany. Pamiętajmy jednak, że nie każda z nas po wykonaniu tego zabiegu od razu zachwyca urodą – nawet po tym wykonanym dzień wcześniej. Z tego względu dobrze jest zrobić małą próbę. Szczególnie ważne dla modelki jest nawilżanie. Kiedy dziewczyna nie dba o skórę, nie odżywia jej właściwie, makijaż i światło wydobędą wszelkie przesuszenia, nieestetyczne skórki i ogólnie słabą kondycję cery. Zwróćmy uwagę na usta, nie mogą być suche i spierzchnięte!
Włosy z całą pewnością nie „wczorajsze”, bez pianek, lakierów, oraz zabiegów typu prostowanie. Dobrze jest, gdy modelka dotrze na sesję ubrana w rzeczy, które nie pozostawiają po sobie śladów na skórze. Modelka, która umówiona na zdjęcia z bielizną w roli głównej przychodzi w opiętych rurkach czy podkolanówkach nie będzie mile widziana przez fotografa. Śladów szwów i ramiączek od biustonosza nie zamaskuje się podkładami, a skórze musi mieć czas na powrót do swego kształtu.
Spróbuj swoich sił w modelingu, być może to właśnie Ciebie oczekuje świat mody! Powinna zaciekawić Ciebie także sesja zdjęciowa prezent jako rozpoczęcie super przygody.