Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co robić aby ubrać się stylowo w sezonie wiosenno-letnim 2014

modna kobieta
Czy należy podążać za trendami w modzie? Oczywiście większość kobiet chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak wybierzemy się na podbój butików, lepiej prześledzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się niedawno w prasie modowej z pewnością są dobrą wskazówką, by wyszukać w tym sezonie coś oryginalnego.

kobieta w sukience
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe printy na ubraniach już kolejny sezon są bardzo popularne. Tej wiosny będą modne kolorowe kwiaty i liściaste motywy. Z kolorów największym hitem jest łączenie jaskrawych barw w zestawach. W letnim sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji pastelowej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo subtelny. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, gdyż, w zależności od odcienia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim modnym tej wiosny kolorem jest żółty. Obecnie możemy do woli przebierać w wielu odcieniach tego koloru, od nasyconego żonkilowego po piaskowy. Bez względu na to, jaki odcień preferujemy, warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu koloru do pozostałych rzeczy.

kobieta w czerwonym płaszczu
Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (zobacz to: ). W kolekcjach światowych domów mody pojawiły się wzory kwiatowe w przeróżnej postaci. Możemy odważnie wybierać między bardzo jaskrawymi a delikatnymi kolorami. Kwiaty na tkaninach mogą przybierać różne desenie, na przykład ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub drobne. To po prostu od zawsze idealny wzór na lato. Każdej pań dodadzą zwiewności i doskonale wyglądają w dowolnej części garderoby – od koszul po spodnie. Znajdziemy je na torbach i biżuterii. Kwiatowy wzór to ceniony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w eleganckich stylizacjach. Generalnie lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi ubraniami, bo sam deseń jest już dosyć mocny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna ekstrawagancji, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to również modne tendencje sezonu. W jasnych kolorach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są znakomite na gorące dni. W pracy lepiej unikać prześwitów, gdyż tak jest bardziej elegancko. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo dużych, po subtelne. Modne jest miksowanie stylów z rozmaitych lat oraz nawiązania do lat 50-tych. Biel nosimy bez dodatków lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Można też łączyć różne intensywne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z powściągliwością. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, obowiązuje także w modzie.