Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Co to oznacza, iż jesteśmy dobrze ubrani? Co będzie tu najważniejsze, na co zwrócić uwagę?

sklep z ubraniami
Każda osoba chce być świetnie ubrana, ale co to tak naprawdę znaczy? Czy tak możemy oceniać to, jak dużo zapłacimy za nasze ciuchy, czy może raczej miarą okażą się metki znanych firm? A może to wcale nie jest istotne, ponieważ najważniejsze jest, jaki posiadamy fason, barwę jak również fakturę materiału? Trzeba przyznać, że świat mody jak również dobrego gustu nie jest łatwy dla normalnego śmiertelnika. Należy się uczyć po nim poruszać, nauczyć się kilku bardzo istotnych oraz podstawowych zasad, które będą dla nas jak dobry przewodnik, swoista mapa pośród wielu stylów jak i stale zmieniających się mód i tendencji.

mężczyzna w czapce z daszkiem
Autor: chris Vandenhende
Źródło: http://www.flickr.com
Warto więc pamiętać o paru istotnych zasadach. Nigdy nie nośmy dwóch części garderoby w tych samych barwach, ale w innej tonacji. Zawsze warto dobierać kolorystycznie torebkę do butów, najlepiej gdy są w takim samym kolorze. Dobrać też warto do siebie kolorystycznie dwa elementy ubioru, na przykład szpilki fuksja do gustownej torebki. Panowie także mogą to zrobić, przykładowo klasyczne spodenki męskie xxl można założyć z zapinaną koszulą – najlepiej na

Ważna jednak uwaga, gdyż kolor takich dwóch elementów musi być taki sam, nie powinien różnić się tonacją. Akcesoria dobrze jest dobierać w kolorach, które do siebie pasują, na przykład może to być zieleń z żółcią. Wszystkie dodatki można także wybrać w jednej barwie, to znaczy dobierzmy taki sam kolor paska, torby czy butów. Warto również dopasować makijaż do stroju i do okazji. Przykładowo można pomalować oczy cieniem w kolorze bluzki, możemy też podkreślić usta czerwoną pomadką, jak nasz strój jest w tonacji neutralnej, to znaczy jest w odcieniach czerni, bieli lub szarości.

Warto z pewnością sprawić sobie kilka ubraniowych “pewniaków”, to znaczy dobrze mieć dżinsy o klasycznym kroju, dobrze skrojoną marynarkę czy bluzkę, jaka pasuje do różnych okoliczności. I najważniejsze na koniec – zawsze opłaca się kupować ubrania w porządnych sklepach, bez znaczenia czy będą to czapki z daszkiem dziecięce albo walizki, to niesamowicie istotne, żeby wybrać rozsądnie, ponieważ takie ubrania będą nam służyły latami – sprawdź to miejsce. Lepiej posiadać mniejszą ilość dobrych rzeczy niż całą garderobę bezużytecznych strojów.