Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czemu ręcznie tworzona biżuteria jest tak popularna, co trzeba zakupić aby zacząć ją robić

ręcznie robiona biżuteria
W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się własnoręcznie wykonana biżuteria. Być może nie będzie tak efektowna jak biżuteria którą się kupuje w jubilerskich sklepach, jednak posiada jeden niezaprzeczalny plus. Przez to że się ją wykonało samemu, to będzie niepowtarzalna i oryginalna. Korzystając z poznanych technik i metod wykonywania takiej biżuterii można wprowadzać różne modyfikacje, wzory czy zestawy kolorystyczne – a każdy powinien się wyróżnić wśród pozostałych.

koraliki
Następnym plusem są koszty, różne półfabrykaty do jej produkcji dużo nie będą kosztować i bez problemów można je dostać w wielu sklepach. W ostatnim czasie całkiem sporo półfabrykatów do robienia biżuterii można kupić na aukcjach, tam koraliki ceramiczne będą dostępne w praktycznie każdym kolorze. Dodatkowo potrzebne będą cienkie druciki, jakie można kupić razem z koralikami albo w marketach budowlanych. Tam też do znalezienia być powinny narzędzia, jakie będą potrzebne, to znaczy szczypce do cięcia drucików i okrągłe do ich podwijania.

Same koraliki występują w kilku różnych rodzajach, najpopularniejsze wśród nich są koraliki szklane. Posiadają one bardzo ładne barwy, dlatego też są tak chętnie kupowane przez ludzi chcących wykonać własną biżuterię. Koraliki są jednym z najistotniejszych półfabrykatów do jej wytwarzania, ale przydadzą się również inne elementy, takie jak różnego rodzaju bigle do kolczyków, sztyfty z barankami, dyski, przekładki i kulki. Na sam początek taki zestaw w zupełności powinien starczyć, a nie powinien on kosztować więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Kolejną sprawą będzie poznanie podstawowych zasad tworzenia takiej biżuterii. Jeżeli ma się kogoś znajomego, kto robi takie rzeczy, to można go poprosić o pokazanie najważniejszych technik. Bardzo dobrze się też sprawdzają najróżniejsze poradniki w sieci. Na niejednej stronie nie tylko da się przeczytać dokładne instrukcje na temat tego, jak tworzyć biżuterię z koralików, ale także filmy instruktażowe, dzięki którym można się wszystkiego nauczyć w domu.