Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czerń i biel – duet ponadczasowy

sukienka
sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można stwierdzić, że połączenie białego z czarnym nigdy w życiu nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, subtelnego i eleganckiego. Przez wiele lat złączenie tych dwóch kolorów zostało na stałe w modzie.

Czarno-białe ubrania ma w swej ofercie sporo marek, od tych bardziej wyszukanych jak np. ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak na przykład ubrania Reserved. Połączenie tych kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo też może mówić o zasobności naszego portfela. Już dawno w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, że czerń i biel to kolory biznesu, kojarzone z bogactwem. Bieda natomiast w wielu regionach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej żywą kolorystyką. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy podobne wnioski.

W wymienionym wcześniej sklepie Reserved można znaleźć dużo ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez złączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved to świetny przykład. Do kupienia istnieje sporo modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje również takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna sukienka z białymi lamówkami to extra propozycja np. dla kobiet które pracują w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej konkretnej rzeczy. Dokładnie taki sam efekt, można uzyskać również łącząc czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, albo też białą sukienkę z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem białą lub czarną sukienkę połączyć z innymi kolorami, projektując ewidentnie nowy look.