Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czerń i złoto – barokowe połączenie na zwykły dzień

Połączenie dwóch kolorów: czarnego ze złotym to mega hit w obecnym i w nadchodzącym sezonie. Można zadeklarować, że nie bez wpływu na to pozostała barokowa kolekcja znanej marki Dolce & Gabbana, która w wybitnie królewski sposób połączyła ze sobą oba kolory.

Nie przerażajmy się jednak trochę smutnym wstępem. Średnia krajowa zdecydowanie dowodzi, że w znacznej większości nie stać nas na rarytasy w postaci zakupów u topowych światowych projektantów. Nie ma się jednak czym przejmować gdyż sklepy o cenach uśrednionych, jak np. sklep h&m, doskonale odzwierciedlają obecnie panujące trendy.

Sukienki w odcieniu czarno-złotym w barokowym stylu to doskonałe rozwiązanie na sylwestra, karnawał czy po prostu weekendową imprezkę. Są one bardzo eleganckie, a zdobienia często zrobione są z połyskujących cekinów. Sklepy mają w swej ofercie zróżnicowane długości sukienek. Sukienki h&m zazwyczaj są dość krótkie, ich długość rzadko sięga kolan. Zatem jeżeli chcemy zaopatrzyć się w coś dłuższego będziemy zmuszeni szukać w innym miejscu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być sklep, który zajmuje się tylko sprzedażą sukien. Długie sukienki zazwyczaj wykonane są już z lepszych materiałów i nadają się na specjalne wyjścia. Ich wygląd bowiem jest bardziej balowy niż wygląd sukienek krótkich.

Jeżeli jednak nie chcemy kupować sukienki czy też nasze wyjście nie jest uroczyste, a mimo to chciałybyśmy nadać naszej kreacji eleganckiego, barokowego charakteru, wykorzystując połączenie złota i czerni, możemy zamiast tego kupić spodnie lub bluzkę. Bluzki h&m w połączeniu z poprawnie dobraną spódnicą, doskonale nadają się na mniej formalne wyjście, a tym samym zapewnią nam elegancki wygląd. Bluzka ma też tę zaletę, że o znacznie prościej jest ją dobrać do naszej figury, niż spodnie. Dodatkowo istnieje możliwość połączenie jej z dowolnie dobranym dołem. Ta sama bluzka w zależności od tego, jaki wybierzemy dół i jakimi dodatkami w postaci butów i torebek uzupełnimy całość, może spełniać w naszej szafie przeróżne funkcje. Jak powszechnie wiadomo, nie ma lepszego usprawiedliwienia zakupu kolejnej rzeczy, jak fakt, że będziemy w stanie ją wykorzystać na wiele innych sposobów.

Źródło: