Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Częste kłopoty z biorą się z niewiedzy. Dowiedz się, jak możesz zadbać o swoją skórę.

akcesoria do golenia
Pierwszy zarost jest niezwykłym doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Jednak zazwyczaj dzieje się tak, że po krótkim czasie okazuje się, iż golenie, może powodować niemało problemów. Odkryj, jak im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z częstych kłopotów każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
W dzisiejszych czasach, żeby ogolić zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi bądź maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się w trakcie urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają niewielki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na gęsty zarost (więcej o dr harris na stronie). Oczywiste jest to, że słaby zarost, można zgolić zwykłą maszynką. Problem pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy musimy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dobrze zmiękczyć włos (wypróbuj w promocji ampułki na wypadanie włosów- odwiedź stronę). W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Niejednokrotnie kosmetyki, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tej przyczyny tak szalenie istotne jest testowanie rozmaitych preparatów. Jeśli jednak, pomimo używania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie miną, trzeba koniecznie zarejestrować się do specjalisty. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Następnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie (zobacz) mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zwykle szybko ustępują. Duży kłopot pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy pojawiają się krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest bardzo utrudnione. Musisz wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego względu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na kilka dni. Nasza skóra powinna wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie powinieneś się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno zostawiać śladu w postaci blizn. Ale w przypadku, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, w trakcie której tworzą się duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy (http://facetaria.pl/ardennes-coticule-m-80.html).

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.