Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czy jest metoda na pełen relaks? Wizyta w SPA jest pomysłem luksusowym, ale my mamy na to inny środek.

sole do kąpieli
Ile razy mamy chęć na całkowity spokój, oczyszczenie ciała oraz duszy. Oferują nam to wszelkie salony SPA w rozmaitych zakątkach Polski oraz Europy. Niestety, zwykle cena takich zabiegów przewyższa limit funduszu, jaki możemy przeznaczyć na tego rodzaju rozrywki. Zatem, co uczynić?

sól do kąpieli
Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Salony SPA są bez wahania popularniejsze pośród kobiet niż mężczyzn. To płeć piękna kocha pławić się w różnego rodzaju maskach, kremach i mlekach z miodem – . Ciało kobiety jest wrażliwe oraz łagodne, dlatego wymaga wzmocnionej opieki. Prawdopodobnie każdy mężczyzna lubi dotykać ciała, które jest wrażliwe jak płatek kwiatu.

zapachowe sole do kąpieli
Autor: MBC Foods
Źródło: http://www.flickr.com

Większość płci pięknej, nawet jeżeli nie pieniędzy nie mają zbyt dużo, lubią czasami poświęcić, choćby nieco większą kwotę na chwilę przyjemności. Wizyta w specjalistycznych salonach SPA nie rzadko zależna jest od nadzwyczajnych okoliczności, które możemy znaleźć na stronach z ekstra okazjami. Cena zabiegów często jest o połowę mniejsza, a pensjonaty kuszą swym rozbłyskiem. Takie dwudniowe podróże mamy szansę na dodatek zużytkować na zwiedzanie miasteczka, w którym usytuowany jest salon SPA lub zwyczajnie odpoczynek i zachwycanie się krajobrazami, ponieważ często są one w górach.

Jednym z bardziej sławnych środków poprawiania piękna są kąpiele solankowe. Nie dość, że jest szansa zastosowania masaży wodnych oraz doznania głębokiego odpoczynku ze względu na ogólne cechy wody, to dopełniającym składnikiem są tutaj wody chlorkowo-sodowe. Lecznicze działanie tych wód obniża pobudliwość nerwów czuciowych oraz ruchowych, wzmacnia ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie, poprawia sprawność serca, wzrasta przewietrzenie płuc, pobudza przemianę materii i wzmacnia odporność. Jak widać, przeznaczenie jest wielokierunkowe. Aż szkoda nie skorzystać!

Dla osób, które niekoniecznie współuczestniczą w takich aktywnościach, z różnorodnych powodów, istnieje inna opcja. Jest nią sól do kąpieli („>), która też zapewnia odpoczynek i wspomaga regenerację sił. Dodatkowo sprzyja leczeniu skóry. Możemy zużytkować ją w domu, w swojej wannie, a cena jest zdecydowanie bardziej przystępna niż wizyty w salonach. Istnieją także różne rodzaje, które znajdują przeznaczenie w różnych wypadkach.