Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czy stylizacja naprawdę niszczy włosy?

wella maska do włosów
Każda z nas marzy by mieć wspaniałą fryzurę. Nieważne czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy wyglądać wspaniale. włosy świadczą o osobie. Gdy są lśniące, zadbane i ułożone od razu jesteśmy korzystniej postrzegane. Bazą wszystkich zabiegów są dopasowane do problemu włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon zwalczający łupież.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

zaniedbane, nijako obcięte – szpecą nam wizerunek i humor. Warto poświęcić im moment rano, aby prezentowały się pięknie przez cały dzień.

Pokutują wciąż bajki, że modelowanie niszczy włosy. Wyjątkowo mocno utrzymuje się to przekonanie jeśli chodzi o prostownice do włosów. Nic bardziej błędnego – najbardziej szkodzi włosom pozostawienie ich samym sobie. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek kosmetyków do pielęgnacji – oto prawdziwi wrogowie. Nowe prostownice mają ochronne powłoki, opcję zmniejszania temperatury, a ponadto znaleźć kupić można mnóstwo kosmetyków chroniących włosy podczas układania na gorąco.

A koloryzacja? Też wcale nie musi włosów niszczyć. Przede wszystkim zdecydujmy się na dobrą markę. Na przykład firma Londa farby produkuje od dawna, są popularne i polecane przez kobiety.

Do układania włosów warto także stosować kosmetyki sprawdzonych marek – jak choćby marka Kemon. Stosujmy je jednak z umiarem. Czasami wystarczy położenie odrobiny pianki do włosów modelujące fryzurę, by fryzura do wieczora utrzymała się w nienaruszonym stanie. Naturalnie, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które samoistnie układają się pięknie. Zwróćmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Na pewno, zajmie to chwilę więcej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla zdrowia włosów.

Gdy już wystylizujemy fryzurę trzeba ją utrwalić. Tu niezastąpiony jest. To naturalnie już nie ten kosmetyk, który stosowały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił sztywny kokon. Nowoczesne lakiery nie usztywniają włosów, a sprawiają, że są delikatne, miękkie i zachowują kształt.

Wspaniałe włosy to najlepsza ozdoba, dlatego warto dbać o to, by były zdrowe i szykownie ułożone.