Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czy udoskonalanie wizerunku to ciężka sprawa?

brzuch
W czasach gdy wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie w wielu sferach życia, większa część osób szuka rozwiązań, które w krótkim okresie polepszy wygląd. Najwięcej kłopotu z tkanką tłuszczową powoduje brzuch. Terapie wyszczuplające brzuch dokonane pod okiem profesjonalistów, zdecydowanie minimalizują tkankę tłuszczową, aktywują jej spalanie, aktywizują krążenie i ujędrniają skórę. W połączeniu z właściwą dietą i ćwiczeniami, zabiegi odchudzające brzuch pomogą szybciej uzyskać smukłą sylwetkę.

brzuch
Autor: Alex-501
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja brzucha (zaktualizowany post na blogu) jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nie jest metodą na odchudzanie, przynosi możliwość kształtowania figury. Jego sprawą nie jest zredukowanie masy ciała, a zmiana kształtu i proporcji. W czasie zabiegu eliminuje się nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pozostawiając pod skórą powłokę tkanki tłuszczowej grubości 1cm.

Nie wolno usuwać nadmiernie dużej ilości tkanki tłuszczowej , by nie doszło do powstania nierówności skóry. Odsysanie tłuszczu (poznaj dodatkowe informacje) wiąże się po zabiegu z niezbędnością użytkowania solidnego ucisku plastycznego opatrunków profilujących, takich jak spodenki gorsetowe, albo rajtuzy elastyczne. Należy je zakładać przez następne 6 tygodni. Choć cena tego zabiegu nie jest mała, wiele ludzi oddaje się owej procedurze pozbycia się tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu realizowane jest z zasady w znieczuleniu przewodowym, lecz dopuszczalne jest także znieczulenie całkowite. Sondę wprowadza się przez drobne nacięcia skóry wykonywane w miejscach najmniej dostrzegalnych.

brzuch
Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

U ludzi zdrowych, których skóra na brzuchu uległa istotnemu rozciągnięciu realna jest plastyka brzucha (czytaj tu). Z wiekiem skóra staje się mniej plastyczna, a tkanka tłuszczowa trudniejsza do spalenia. W efekcie powstają nieładne fałdy luźnej skóry, jakich nie da się całkowicie zlikwidować za pomocą treningów. Zabieg ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu figury, brzucha, oraz nastroju. Nadzwyczaj ważna jest świadomość, że sama operacja nie rozwikła absolutnie problemu. By zachować szczupłą sylwetkę, powinno się zastosować właściwą dietę, również zestaw systematycznych treningów.