Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czy w takim temacie jest już wszystko powiedziane? Jak prezentuje się świat damski i męski, jakie są największe różnice?

mężczyzna w metrze
Możemy powiedzieć, że niektóre tematy są już jakby przeterminowane, że nie jest zbyt ważne, co zrobimy, to ciężko je reaktywować. Tak można oczywiście powiedzieć, ale nawet w najmniej oczekiwanej chwili i przy okazji określonego tematu znowu pojawiają się ciekawe koncepcje i pomysły, o których warto wspomnieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli czym kobieta różni się od mężczyzny i w drugą stronę to samo? Zapewne to temat nośny, lecz już wyczerpany niemiłosiernie. Niemniej, zawsze można na ten temat coś ciekawego powiedzieć.

plecak męski
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze na ten temat sporo do powiedzenia mają uczeni, zaś kończy się to na znacznej kłótni. Prawdą jest jednakowoż to, że trochę racji mają, przykładowo w temacie naszych mózgów. Nie ma, iż ktoś jest bardziej mądry, bo to nie zależy od płci, ale od wielu innych czynników. Wśród nich możemy wymienić geny, środowisko, czynniki osobiste i tak dalej. Różnica między naszymi mózgami jest tego typu, że inaczej myślimy, po prostu odmiennie odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Po prostu odmiennie. To też się przekłada na pozostałe dziedziny, na przykład dobieranie ubrań czy innych rzeczy.

szczegóły w tym źródle
Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy na przykład plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te jakie są u kobiet, choć tutaj akurat wielką rolę odgrywa również kulturowo, więc jest to jakaś furtka dla snucia kolejnych wyobrażeń. Jednocześnie, nie o to w tym chodzi, gdyż jak pomyślimy przykładowo o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (zobacz interesujące przykłady), nie da się ukryć, że będą się różnić. Mowa oczywiście o standardowo występujących wzorach, powszechnych na przykład pośród określonej płci, bo oczywiście, zawsze mogą istnieć wyjątki. To z drugiej strony interesujące, iż możemy tak eksperymentować, iż nie musimy zawsze być tacy pasujący do konkretnej grupy. Przykłady można sprawdzić na .

To tak naprawdę każdego decyzja i to od konkretnej osoby jest zależne, czy chce eksperymentować, czy woli najzwyczajniej w świecie, jak jest. Na tym istotnie to polega, choć wielu myśli, że jak jednej osoby coś się zamarzy, na przykład jakiejś kobiecie, ażeby mieć tatuaż jak mężczyzna, to od razu wszystkie kobiety będą takie także mieć chciały. To oczywiście błędne myślenie i podobnie, jak z pozostałymi elementami układanki możemy polemizować, to prawda pozostaje prawdą, a mówi nam ona, że mężczyźni i kobiety to zawsze będą inne gatunki.