Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czy warto stosować botoks, by poprawić swoją urodę? Co musimy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?

medycyna estetyczna
Współczesny świat nie wydaje się nazbyt prosty dla pań. Wymaga on tego, by sprawy załatwiała ona z gracja oraz elegancko ubrana, miała talię osy, a oprócz tego piękną, niemalże dziecięcą cerę mając 40, a nawet więcej lat. Normalne kremy, różne najnowsze mikstury, pomimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach zapewnić tego typu rezultatów, których się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, iż coraz większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da bardzo szybki efekt, lecz niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co należy wiedzieć zanim podejmiemy taki krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo silnych naturalnie występujących trucizn, która jednak w niewielkich dawkach może być wykorzystywana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić, nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w mało inwazyjny sposób. Pomaga w związku z tym w wygładzeniu zmarszczek na czole czy zmarszczkę lwią między brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda dosyć często używana do podniesienia opadających kącików ust, to znaczy potocznie zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Całkowitą nowością jest używanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek w okolicach szyi i na dekolcie. Botoks, który jest wstrzykiwany w okolicach zmarszczki blokuje odpowiednio przewodzenie impulsów nerwowych, jakie powodują kurczenie się mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej powstanie. Ma to działania paraliżujące mięśnie, jakie w określonym rejonie twarzy straciły zdolność kurczenia się, a przez to właśnie skóra przestaje się marszczyć, toteż ulega rozluźnieniu. Dla szukających danych – link.

zmarszczki
Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są tylko niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni jest w stanie funkcjonować normalnie, natomiast twarz nie prezentuje się nienaturalnie. Zaraz jednakże po zabiegu skóra często jest w jakimś stopniu podrażniona, a czasem też może pojawić się malutki siniak, jednak te objawy trwają nie aż tak długo oraz szybko zanikają – wrocławski instytut dermamed. Rezultat kosmetyczny używania botoksu jest widoczny po trzech-czterech dniach, zaś polepszonym wyglądem można cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba również dodać, że dosyć powszechny jest również laser frakcyjny, przynosi on również ciekawe rezultaty.