Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czym jest ombre?

images
Autor: BGN
Ta tajemnicza nazwa ombre w tłumaczeniu znaczy po prostu cień. Efekt cienia świetnie jest stosowany przez projektantów mody. Kolejny już sezon cieszy się popularnością. Do tego jest wykorzystywany nie tylko przy szyciu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre można spotkać także pod nazwą gradient. Ta druga może lepiej oddaje całe zjawisko polegające na płynnym przejściu tonalnym między dwoma kolorami. Ubrania z efektem ombre oferuje wiele marek. Jako przykład mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest używane przez firmę h&m do produkcji przeróżnych części garderoby. Najlepiej jednak wygląda na spodniach i leginsach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego też bez trudności wyszukamy pośród nich takie z efektem cienia. Co ciekawsze łączenia kolorów są bardzo różne, a gradient nie powstaje jedynie poprzez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji albo przejście z koloru do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą także barwy przynależne do różnych tonacji, dając niesamowity efekt.

Efekt ombre na ciuchach można również osiągnąć w tzw. warunkach domowych. Całość procesu nie jest trudny a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku albo poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Aby go przeprowadzić będziemy potrzebować po pierwsze mocny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy aby biegła granica pomiędzy kolorami i farbujemy tak długo, aż otrzymamy spodziewany efekt.

Nie licząc wspomnianych już rzeczy efekt ombre doskonale wygląda na paznokciach, powiekach i włosach. Jeśli idzie o malowanie paznokci i robienie makijażu, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez konieczności uzyskiwania specjalnych wskazówek w tym zakresie. Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i konieczne jest już posiadanie podstawowych umiejętności. Dlatego też, gdy pragniemy ufarbować włosy z efektem ombre lepiej jest udać się z tym do fryzjera.