Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Czym się kierować przy kupnie dopasowanej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Garnitur
Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I choć panowie coraz śmielej poczynają sobie w świecie mody, niektóre sytuacje wprawiają ich w niemałe zakłopotanie . Sytuacje takie występują np. w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. W końcu zniecierpliwiony wybiera ”pierwszą z brzegu” i opuszcza sklep z przypadkowo zakupioną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby ustrzec się podobnych sytuacji?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeśli jest to bawełna, to zakup z całą pewnością będzie udany. Bawełniane koszule są niesamowicie uniwersalne, skóra może w nich swobodnie oddychać, a ich największą chyba zaletą jest wygoda. Kolejna kwestia to dopasowanie, ponieważ aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit tzw. taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą zwracać uwagę, by koszula (więcej na temat) nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Z kolei koszula na spinki jest bardziej dystyngowana, dlatego wymaga założenia wymienionych dodatków.
Koszule męskie
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to element, który stwarza chyba najwięcej problemów. Bezspornie trzeba posiadać w swojej garderobie białą koszulę, z racji tego, iż pasuje w zasadzie do wszystkiego. Kiedy nie wahamy się, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Uniwersalnym kolorem jest również jasny niebieski. Dobrze wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Miejmy na uwadze by, koszule z krótkim rękawem pozostawić na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.Wskazanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który niejednokrotnie stanowi element demonstrujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. Wiadomo, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Należy więc zainwestować w parę znakomitych jakościowo krawatów, gdyż będzie to inwestycja na długie lata. Dobra rada, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.