Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Dezynfektory i sterylizatory parowe

Lekarzowi możesz zaufać
Jeśli prowadzisz własny gabinet stomatologiczny, konieczne ci jest regularne zaopatrywane w instrumenty. Identycznie jest w sytuacji innego gatunku przybytków lekarskich, a również gabinetów odnowy biologicznej. Różne sprzęty do piłowania paznokci powinne być często poddawane solidnemu czyszczeniu. Inaczej mówiąc, niezbędne są sprawne dezynfektory.

zabiegi kosmetyczne
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W sytuacji, gdy posiadasz prywatny gabinet stomatologiczny, konieczne ci jest dobre zaopatrzenie w instrumenty. Nie inaczej jest w wypadku innego gatunku przybytków lekarskich, a również gabinetów odnowy biologicznej. Różne sprzęty do pielęgnacji paznokci powinne być regularnie poddawane solidnemu dezynfektowaniu. Innymi słowy, konieczne są dobre dezynfektory.

Te urządzenia są oznaczane również jako sterylizatory. Nazwa pochodzi rzecz jasna od sterylizacji, czyli intensywnego czyszczenia – w takiej czynności nie usuwa się wyłącznie brud, są niszczone także mikroby. W gabinetach lekarskich, do których przychodzą setki pacjentów w trakcie roku, zasady higieny muszą być bezwarunkowo przestrzegane. Przyrząd takiego gatunku, jak np. łyżki do gardła lub skalpele, musi być sterylizowany. Tak samo jest w sytuacji salonów urody. Sprzęty do malowania paznokci, które nie są po każdym użyciu poddawane sterylizacji, przenoszą uciążliwe schorzenia dermatologiczne, takie jak pęcherzyca.

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Źródło: bc-injury-law.com

Używane są różnorakie techniki tego procesu. Najpowszechniejsze są sterylizatory parowe. Jak sama nazwa podpowiada, takie instrumenty zaprzęgają do pracy parę wodną. Drugim czynnikiem, który skutecznie potrafi wybijać wszelkie drobnoustroje, jest sprężone ciśnienie, które wytwarza instrument. Można orzec, że żaden mikroorganizm nie przeżyje takiej zagłady.

Jeżeli potrzebujesz wysokiej klasy sterylizatorów, które dadzą ci stuprocentową gwarancję, że żadne drobnoustroje nie przetrwają na sterylizowanych sprzętach, postaw na fińską markę Planmeca. Proponujemy przejrzenie oficjalnej witryny internetowej firmy, gdzie są dokładnie specyfikacje sprzedawanych urządzeń. Warto poszukać także sprzedawców, którzy dystrybuują artykuły marki na terenie państwa. Przy zakupie dużej liczby maszyn (na przykład do szpitala) popytaj sprzedawcę, czy da zniżkę.