Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Dla kogo styl militarny?

moro
Militarne akcenty można znaleźć w modzie od wielu lat. Wielu kobietom taka stylizacja przypadła mocno do gustu. Dlaczego warto postawić stylizację militarną? Głównie dlatego, że styl wojskowy podkreśla indywidualizm jak i siłę charakteru. Dodaj do swojej kreacji dodatki militarne, a Twój strój natychmiast nabierze unikalnego uroku. To doskonały strój, by podnieść nieco poziom pewności siebie albo uwydatnić ognisty temperament. Militaria są kojarzone z twardym kodeksem, ale styl wojskowy nie musi mieć zupełnie nic wspólnego z rygorem. Zupełnie na odwrót, perfekcyjnie wyróżni Cię w tłumie i uwydatni Twój indywidualizm.

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Styl (zobacz i porównaj) militarny niekoniecznie powinien dominować w Twojej kreacji. Nie trzeba się całkowicie ubierać w żołnierskie ciuchy. Jedyne co musisz zrobić to dodać do stroju nieduży element przyciągający wojskowe skojarzenia, a cała kreacja zyska charakteru. Opcji jest wiele. Możesz nawet dobrać kurtkę stylizowaną na mundur do lekkiej sukienki. Odnośnie tematu także tutaj – zobacz najnowsze inspiracje.

Warto jednak dodać, że, wiele osób wybiera dużo silniejsze akcenty militarne. Jakiego rodzaju części garderoby najlepiej dobrać, by nawiązać do żołnierskiego stroju? Możesz wybrać przykład na wojskową koszulę albo obszerne bojówki. Najbardziej rozpoznawalnym elementem militarnej kreacji jest jednak materiał moro. Pierwotnie materiał ten oznaczał po prostu robocze ubranie ochronne jednak aktualnie moro jest kojarzone głównie z charakterystycznym, wojskowym strojem.

Moro można znaleźć w różnych odcieniach, z tego powodu da się prosto dobrać wzór tego typu do kreacji. Styl (odkryj stronę) wojskowy nie powinien wobec tego oznaczać jedynie zieleni. Nierzadko wybierane są też odcienie szarości lub granatu. W militarnych ubiorach można znaleźć również kolory khaki albo całkiem jasne palety barw.