Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Dlaczego seanse w saunach mają tak duże właściwości zdrowotne.

sauna
Używanie saun od wielu lat uznawane jest za niezwykle pomocne w utrzymywaniu odpowiedniej formy ducha oraz ciała. Regularne korzystanie z sauny bardzo skutecznie redukuje zmęczenie i stres, a także wzmacnia odporność ciała na różne przeziębienia i choroby. Nawet rzadkie używanie sauny pomoże naszym organizmom, a przy systematycznym jej odwiedzaniu rezultaty mogą być naprawdę dobre.

sauna w SPA
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas pobytu w wyższych temperaturach ciało zaczyna produkować znacznie większą ilość białych krwinek, jakie bardzo skutecznie poradzą sobie z najróżniejszymi bakteriami oraz wirusami, istotne będzie jednak późniejsze ochłodzenie ciała pod zimną wodą. Obecnie popularnych jest kilka rodzajów saun, które różnią się temperaturą i wilgotnością, no i rzecz jasna funkcjonalnością. Bowiem nie każdy rodzaj sauny będzie dobry przy pewnych dolegliwościach i trzeba tu być ostrożnym, żeby wejściem do gorącego pomieszczenia nie zaszkodzić sobie bardziej. Sauny przeważnie spotyka się w siłowniach, na basenach i w parkach wodnych. Ale dysponując niewielką ilością miejsca bez żadnego problemu da się sobie niewielką saunę zrobić w domu.

strona Wbrew temu, co niejednej osobie może się wydawać, postawienie sauny w domu nie jest jakąś wielką inwestycją. Kilka metrów kwadratowych powierzchni, siedem tysięcy złotych gotówki i można już myśleć o tym tak bardzo przydatnym pomieszczeniu. Jeżeli ktoś będzie już na etapie projektu wnętrza i rozważa późniejszy [TAG=zakup sauny
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

, to dobrze już wówczas uwzględnić odpowiednie miejsce dla niej.

Ale mając już postawiony dom również nie powinno być kłopotów z jej zbudowaniem – wystarczy przeznaczyć nieduży pokój lub nawet część łazienki, jeśli jest odpowiednio duża. Kolejnym krokiem jest wybór któregoś z jej rodzajów, jeżeli będzie to sauna klasyczna, to niezbędne będzie doprowadzenie zasilania, natomiast przy saunach parowych należy dodatkowo dociągnąć wodę. Zresztą szczegółowych informacji udzieli producent saun, który będzie zamówioną saunę projektował a następnie produkował i instalował.