Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Dlaczego warto wybrać depilację laserem?

depilacja laserowa
Kobiety, a od pewnego czasu także mężczyźni, szukają właściwego sposobu usuwania niechcianego owłosienia ze swojego ciała. Nie wszystkie z polecanych sposobów mogą być jednak właściwe dla każdej osoby. Konieczna jest więc konsultacja swojego pomysłu ze specjalistą, który w swojej pracy miał już styczność z różnymi rodzajami skóry pacjentów. Znaną metodą jest depilacja laserowa, która opiera się na epilacji niepożądanego owłosienia z zastosowaniem wiązki lasera. Jest to sposób wybierany dziś szczególnie chętnie.

Niepożądane owłosienie nie będzie już dłużej zmartwieniem

Rosnące włoski na ciele mogą irytować, więc warto pozbywać się ich za pomocą wypróbowanych i rekomendowanych technik. Bezpieczne usuwanie owłosienia ciała odbywa się w profesjonalnych warunkach z zastosowaniem nowatorskiego sprzętu. Biorąc pod uwagę laser, jego stosowanie ma na celu wniknięcie znacznie głębiej w skórę. Dzięki temu można zniszczyć cebulkę włosa razem z korzeniami. Stopuje to szybkie odrastanie włosa i jest to sposób bezpieczny, stosowany dzisiaj na szeroką skalę.

Dlaczego depilacja laserowa staje się znana na coraz szerszą skalę?

Metodę golenia jak depilacja laserowa udoskonala się nieprzerwanie, dzięki temu może być ona stosowana w przypadku osób o różnych typach skóry. Niektóre problemy skórne czy pewne cechy czynią niemożliwym skorzystanie z takiego rozwiązania. Do nich zalicza się przykładowo aktywne infekcje skórne i wykonane niedawno zabiegi chirurgiczne. Wśród przeciwwskazań wylicza się także choroby pęcherzowe czy choroby takie jak bielactwo, łuszczyca i padaczka. Ogólnie metoda ta jest jednak uznawana za bezinwazyjną oraz w pełni bezpieczną. Źródło na .

Najistotniejsze przeciwwskazania w przypadku depilacji laserem

W przypadku depilacji laserowej najistotniejszym plusem jest z pewnością to, że zmniejsza się częstotliwość konieczności usuwania włosów. Wiązka lasera wytwarza pewnego typu energię, którą wyłapuje melanina – barwnik włosa. Dzięki temu zmienia się ona w energię termiczną, dzięki czemu cebulka włosa jest na zawsze zniszczona. Fachowcy pomogą każdej zgłaszającej się osobie wybrać właściwą moc impulsu, który warunkuje rodzaj skóry oraz włosów.