Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Dopasowywanie akcesoriów podczas przygotowywania garderoby

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Uniwersum kreacji nie jest prosty i oczywisty w odbiorze. Rzecz jasna każdy z nas próbuje intuicyjnie dopasować do innych, ale to nie pozwala nazwać nas fachowcami w tej dziedzinie. Pokazy modelek, prawdziwy showbiznes i imprezy związane z ubraniami są bardziej odciętym światem, którego ktoś, kto nie czuje się artystą, chyba nie pojmie z łatwością. Wizje kreowane na deskach wybiegów, dzięki kreacjom noszonym przez modelki są raczej czymś nieokiełznanym, jest to bardziej sztuka, niż sztuka użytkowa. Wielu propozycji prezentowanych na prezentacjach mody nie można zwyczajnie nosić na ulicy, by nie wyróżniać się i nie uchodzić za ekscentryka. Twórcy mody, szczególnie ci najbardziej znani i uznani starają się zwykle ujawniać w prezentacjach swoje emocje, wyobrażenia i skomplikowane przenośnie, bardziej niż dyktować nowe nurty w modzie.

Ale w jakiś sposób, niezrozumiały dla szarego obywatela, dyktują modę. Wskazują, czy tego lata będą modne białe, czy czarne spodnie i te deklaracje dziwnym trafem wprowadzane są w życie. My zaś, mimo że niewiele z tego nie pojmujemy, staramy się dostosować do tego. Pragniemy nie uchodzić za dziwnych, jednocześnie zachowując własny styl. Prezentować własny styl, a przy tym dopasować się do podyktowanych przez globalne sławy trendów. Choć zdaje się to w takich okolicznościach niemożliwe, jest całkiem łatwe do wykonania i to w dość zwykły sposób.

Potrzebującym wychodzą naprzeciw dobrze znane i uznawane sieci z odzieżą, jakie w liczniejszych miastach odnajdziemy najczęściej w domach handlowych, a w mniej ludnych jako niezależne salony. Odszukamy tam całkowicie zwyczajne, niezbyt krzykliwe ubrania i dodatki, zwłaszcza te, które tak poszukiwane są przez kobiety: dodatki do kurtek, dodatki do fryzur czy torby Zara, H&M czy Reserved to przykłady tego typu miejsc, które oferują zupełnie zwyczajne elementy odzieży, jednak dość silnie podporządkowane panującym nurtom w modzie. Torebki Zara i innych marek, a także wszystkie pozostałe propozycje tego typu sieci nie rzucają się zbyt mocno w oczy, są użyteczne, ładne i gustowne, a jednocześnie zgodne z panującymi nurtami świata mody.