Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Elegancki płaszcz damski wymarzonym patentem na uwypuklenie kobiecej natury

płaszcz
Wszystkie elegantki, niezależnie od wieku i preferowanego stylu ubierania się, chcą w swojej garderobie mieć stroje na wyjściowe okazje. Kiedy trzeba ubierać się okazale, liczy się prostota i modny krój. Na jesień albo zimową porę obowiązkową częścią garderoby bywa elegancki płaszcz damski. Wystawnie obchodzone chrzciny, kluczowe meetingi firmowe, odwiedziny u dawno niewidzianych znajomych wymagają, aby nasz wygląd cieszył oko wszystkich zaproszonych uczestników i gwarantował nam jak najlepsze samopoczucie.

płaszcz
Autor: Axami
Źródło: Axami
Powodów do zakupów może być kilka. Elegancki płaszcz damski to przecież temat rannych konwersacji w popularnych programach w telewizji, artykułów w poradnikach dla pań i oczywiście niekończących się ploteczek przy smakowitej kawie. Skoro taki płaszcz jest na topie i wszyscy o nim szepczą, to naprawdę niełatwo go sobie odmówić, choćby nawet jego kupno oznaczać miało wydanie ostatniej złotówki z konta bankowego.

Wybór odcieni i kroju zależą od smaku i okazji, na które gustowny płaszcz będzie wkładany. Na randki i damskie eskapady do operetki przyda się płaszcz naśladujący sierść pumy. Natomiast cętki świadczyć będą o ekstrawagancji, odwadze i chęci wywarcia dużego wrażenia na rozmówcach. Bardziej spokojne wzory i płaszcze uszyte z tkaniny w monolitowym kolorze zakupią damy po 60-tce.

Długie płaszcze nie są teraz tak modne, jak te krótkie, czyli sięgające maksymalnie do kolan. Zapinane są najczęściej na guziki, które szwaczka umieściła równomiernie, w jednym rządku lub dwóch. Uzupełniającym rodzajem zapięcia, ale również i ozdobą, są dłuższe lub krótsze pasy na biodrach. Tak czy owak, płaszcze dumnie wiszą w licznych sklepowych witrynach i wodzą na pokuszenie
płaszcz
Autor: beautiful-dissaster
Źródło: http://www.flickr.com

spieszące ulicą elegantki.

Kogo nie stać na elegancki płaszcz damski, chętnie pozna chwyty wizażysty. Aby nieco odświeżyć garderobę wystarczy dobrać do zeszłorocznego odzienia nowe ozdoby: zwiewną, bez wzorku chustkę, długi szal w cienkie paski albo zwyczajnie właśnie zakupioną niewielką, skórzaną torebkę. Żona zawsze może liczyć na podarunek urodzinowy lub imieninowy od męża. Elegancki płaszcz damski będzie prezentował się olśniewająco w zestawieniu z otrzymanymi dziś długimi, srebrnymi kolczykami albo rękawicami z wyjątkowo ciepłej angory.