Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Garderoba pasująca na chłodny czas.

wełniany szalik
Czy kiedy przychodzą zimne dni, nadal damy radę wyglądać elegancko i nie marznąc przy tym? Oczywiście,wystarczy wybrać odpowiedni materiał na ubrania. Ciepłą porą łatwo jest fantastycznie i gustownie się ubrać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu lub satyny dobrze się nosi i na ogół szykownie się w nich prezentuje. Jednakże w naszym kraju niespecjalnie długo korzystamy z ciepłych
wełna z owcy
Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

miesięcy. Wraz z nastaniem jesiennego ochłodzenia zaczynamy szukać odzieży, w których będzie nam wystarczająco ciepło. Szczęściem na rynku mamy do dyspozycji bardzo obfitą propozycję różnorodnych tkanin, pośród których zasadniczo każdy może znaleźć coś dla siebie. Trzeba szukać materiałów, jakie obok tego, że są ciepłe, będą fajnie układać się na sylwetce i zapewnią nam wygodę noszenia na co dzień. Dobrym przykładem tego gatunku tkaniny jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, niepodatna na zagniecenia, elastyczna, miła w dotyku. Ważne jest, że jest przy tym ciepła. (szczegółyna ten temat – szczegóły w serwisie http://www.lamalama.pl/) Dzianina wełniana występuje w rozmaitych barwach i wzorach. Nadaje się najbardziej na garsonki i suknie czy spódnice. W czasie jej zakupu warto brać pod uwagę procentową zawartość wełny, w sprzedaży jest bowiem dostępna dzianina wełniana z różnorodną domieszką wiskozy, akrylu oraz pozostałych materiałów. Rzecz jasna producent ma obowiązek zawrzeć takie dane na metce.

Nawet sympatyków ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna – zobacz. Z tego powodu dobrze jest wspomnieć tutaj o świetnym materiale na ciepłe ubrania, jakim jest wełna parzona. Poddana specjalnej przeróbce zyskuje nowe cechy

.

Są one istotne dla komfortu noszenia, gdyż wełna parzona jest materiałem cieplejszym, a do tego przewiewnym, więcej odpornym na brud, co jest szczególnie istotne w przypadku ubrań, jakie nie jest prosto czyścić. Co interesujące wełna parzona nie wywołuje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Obydwa wspomniane powyżej materiały można bez trudu dostać w sklepach stacjonarnych i w sieci. Może was zaskoczyć obfitość odcieni i wzorów, które są oferowane.

Mamy nadzieję, iż jeżeli ktoś z was jest wielbicielem pięknych ubrań, to na jesień wybierze akurat te z omówionych materiałów.