Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Gustowne ciuchy dla wszystkich kobiet

kobiety na zakupach
Od dawnych czasów przyjęte jest, że specjalne okazje wymagają odpowiedniego stroju. I tak przykładowo bale, eleganckie obiady i pogrzeby są okazjami do założenia rozmaitych, ale na każdą okazję odświętnych strojów.

kobieta w sukience
Autor: www.philstefansphotography.com
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie rzecz biorąc mężczyźni mają łatwiejsze zadanie, ponieważ ich ubiór zazwyczaj ogranicza się do jednego ciemnego garnituru na różne okazje. Dla mężczyzn jednak w galeriach handlowych współcześnie można odnaleźć naprawdę wiele propozycji – przykładowe inspiracje możesz zobaczyć tutaj: więcej treści.

Dawniej obowiązywało większe zróżnicowanie, wykorzystywane były na przykład tego rodzaju stroje męskie jak frak lub surdut. Obecnie zachowały się one wyłącznie dla określonych zawodów. Sprawa damskiej odzieży jest natomiast bardziej zawiła. Od pań w większości przypadków oczekuje się różnorodnych uroczyste okazje. Sukienka (Suknie i sukienki Ivon od Ceneo) na przyjęcia, czasem spódnica z elegancką bluzką. Panuje jednak swego rodzaju dowolność, przykładowo w części sytuacji spódnica może zostać zastąpiona spodniami, a czarne rajstopy– jasnymi.