Modne w tym sezonie

Moda bez granic

H&M – wysoka jakość i cena

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są w sprzedaży już od prawie siedemdziesięciu lat. Co prawda w Polsce pierwszy sklep tego globalnego przedsiębiorstwa postawiono dopiero dziesięć lat temu, lecz reszta świata zdążyła się już przyzwyczaić do niego. Pionierski sklep H&M otwarto zaledwie 2 lata po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej. Na początku firma nazywała się Hennes, co w języku jej założyciela, Szweda Perssona, znaczyło „dla niej”. Nazwa podpowiada, że wtedy w punktach oferowano jedynie produkty pań.

Dwadzieścia lat potem właściciel świetnie się rozwijającej firmy wykupił butik, który zwał się Mauritz. Taka fuzja miała niezwykle ważną konsekwencję – w sklepach marki pojawiły się wtedy także kreacje dla panów, a oficjalna nazwa przedsiębiorstwa od tamtej chwili brzmi Hennes&Mauritz.

Trzeba powiedzieć, że założyciel przedsiębiorstwa H&M odniósł niesamowity sukces w dziedzinie handlu ubraniami. Dzisiaj ubrania H&M są dostępne w parudziesięciu krajach globu. Firma zatrudnia prawie dziewięćdziesiąt tysięcy pracowników! I, co jest ciekawe, firma nie prowadzi własnych manufaktur produktów, ubrania są dla niej robione przez osobnych fabrykantów. Można przemyśleć, czemu ubrania i torebki H&M są tak chętnie wybierane przez konsumentów. Z pewnością jednym z największych zalet firmy jest to, że sprzedawane ciuchy są niedrogie i jednocześnie są wysokiej jakości. W ten sposób każdego stać na nabycie eleganckich ubrań. Kolejnym powodem jest to, że przedsiębiorstwo działa już 7 dekad. Ludzie regularniej wybierają towary przedsiębiorstw, które są powszechnie znane i chętnie wybierane przez innych.

Na koniec niewielka dygresja na temat tegorocznych trendów. Fachowcy mówią, że w tym sezonie popularne będą różnego typu małe akcesoria na uszy i dłonie. Z tego powodu kolejnym razem, kiedy odwiedzisz sklep skandynawskiej firmy, postaw na eleganckie kolczyki H&M. Poszukaj także sporych i fikuśnych bransoletek.