Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak ciekawie udekorować ściany w domu

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Dużo ludzi chociaż raz w życiu myślało o zrobieniu sobie tatuażu. Przeważnie były to plany okresu młodzieńczego, przychodzące do głowy pod wpływem znajomych, lub chęć zrobienia czegoś nieznanego, żeby złamać nudę codziennego dnia w życiu dorosłym. Najczęściej chęci kończyły się zaledwie na wymyślaniu w głowie wzoru, jaki ewentualnie mógłby się znaleźć na ciele. Nie dochodziło do poszukiwania certyfikowanego salonu tatuażu czy przeglądu cen, nie mówiąc nawet o pójściu tam w celu poznania techniki nanoszenia i wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko dlatego, że tatuaż miałby być na skórze już na zawsze. Jednak powszechnie wiadomo, że gust się zmienia. Mogłoby się zdarzyć, że po jakimś czasie naniesiony tatuaż z jakichś powodów będzie już nieaktualny, albo po prostu przestanie się podobać. Powszechnie wiadome jest też, że w pewnych sytuacjach tatuaż nie jest wskazany albo bywa źle odbierany. A gdy dodać do tego fakt, że po wielu latach na pooranym zmarszczkami ciele nawet najciekawszy wzór nie wygląda już tak uroczo, to jasnym się staje, że ryzyko jest dość duże. Ale jest rozwiązanie tej sytuacji. Od pewnego czasu coraz bardziej popularne wydają się być tatuaże (przed wybraniem się do studia tatuażu sprawdź Te ostatnie różnią się od tatuażu stałego głównie trwałością.

Od dawna ludzie wieszali na ścianach pomieszczeń rozmaite obrazy. Oryginalne obrazy mistrzów zawsze były oznaką pozycji społecznej. Zresztą nawet reprodukcje mogą być gustownym elementem wystroju i przyciągać spojrzenia odwiedzających ludzi. Istotnym elementem w tej sytuacji jest dobre dopasowanie ramy, tak by na przykład obraz nie był przytłoczony zbyt ozdobną ramą. Popularne jest również wieszanie na ścianach fotografii. Wiele osób na dzień dzisiejszy samodzielnie tworzy fotografie i je wywołuje. W mieszkaniach prywatnych często są to fotografie przedstawiające rodzinę. W starych, luksusowych rezydencjach często są to fotografie i obrazy przedstawiające przodków.

W ostatnich latach powstało bardzo dużo nowych, innowacyjnych metod ozdabiania ścian. Opracowano je między innymi na potrzeby osób, które nie mają za dużo czasu, a pragną zyskać efektowne rezultaty. Do takich rozwiązań zalicza się przykładowo kalkomania szklarska. Jest to szybki i łatwy sposób na otrzymanie wybranego motywu na ścianie. Współcześnie dużą popularnością cieszą się także tatuaże (na jego stronie), jakich rodzaj można sobie wybrać z dużej oferty, a także zlecić wykonanie fototapety w oparciu o własną fotografię. Takie elementy zwykle pojawiają się w wielkich formatach i jaskrawych barwach.