Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób dopasować buciki do figury?

czułenka
Właściwy wybór butów do kobiecej figury pomoże ją wymodelować na przykład wizualnie ją wyszczuplając albo wydłużając nogi. Odpowiednie buciki korespondujące z sylwetką damy spowodują, iż będzie ona wyglądała dobrze. Pewne fasony butów pasują do dam o solidnych nogach, inne gorzej. Dobrze jest odkryć parę głównych reguł doboru butów do kobiecej figury, tak by za każdym razem wyglądać bez zarzutu.

baleriny
Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buciki winny wysmuklić figurę, przedłużyć optycznie zbyt krótkie nogi, czy też zaakcentować atuty figury. Jednym słowem wyeksponować to, czym niewiasta może śmiało się poszczycić, zaś zarazem zniwelować mankamenty jej figury. Dobrze dobrane klasyczne czółenka damskie wspaniale zakamuflują defekty oraz podkreślą zalety sylwetki każdej kobiety – .

Zgrabne nogi wyglądają idealnie w każdych butach, jednak już posiadaczki bardzo chudych nóg muszą roztropnie selekcjonować fason bucików. Dla takich dam najbardziej odpowiednie będą buciki typu balerinki, botki, w pełni zabudowane pantofle i mokasyny damskie. Te wszystkie fasony bucików powodują, iż nogi nie prezentują się na nadmiernie chude. Damy o wysmukłych nogach będą dobrze prezentowały się w pantofelkach na lekkich szpilkach. Trendy są aktualnie szpilki z platformami z przodu butów. Buty określone dla pań o chudych nogach winny być brunatne, popielate, zielone, fiołkowe czy też żółte. Te barwy będą im z pewnością najlepiej odpowiadały.

Tymczasem kobiety o mocnych nogach powinny dążyć do ich wysmuklenia, przy zastosowaniu odpowiedniego buta. Przy nabywaniu obuwia panie o nazbyt grubych nogach powinny selekcjonować pantofle na stożku lub na koturnie. Jeżeli obcas posiada postać stożka, to powinien on nieznacznie zwężać się ku dołowi. Dla pań narzekających na nadto pulchne nogi rekomendowane są długie kozaczki na platformach, jakich cholewy są przylegające do nóg.

Nie powinny one wybierać kozaczków z nawet troszkę odstającą cholewą, ponieważ bezcelowo poszerzy ona wizualnie łydki. Nie polecane są przy tym botki z podwyższoną cholewą, czy obuwie z ozdobą wokół kostki. Panie o zbyt grubych nogach powinny wyselekcjonować dla siebie raczej cienkie klasyczne czółenka damskie w jakich będą prezentować i czuć się rewelacyjnie.