Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak dobrać najlepszy żakiet?

images
Stosowne ubranie ma niezwykle duże znaczenie w naszym powszednim życiu. Nie tylko sprawia, że znakomicie się prezentujemy, ale jest także przez to przyczyną pozytywnego nastroju.
Jednym z wyjątkowo ważnych elementów garderoby kobiecej są żakiety.

Autor: Pretty One
Pasują np. do pracy, szkoły oraz na weekendową przechadzkę. Wspaniale się prezentują jako okrycie wierzchnie i ochraniają nas w zimne dni. Jak w związku z tym wybrać stosowną marynarkę, aby idealnie na nas leżała i by doskonale się w niej czuć?Nade wszystko trzeba dostosować żakiet do naszej figury. Inny model będzie pasować do kobiety o pełnych biodrach, inny zaś do przedstawicielki płci pięknej, która nie ma zauważalnego wcięcia w talii. Pierwszorzędnie dobrany wzór skutecznie ukryje niedoskonałości figury i doda nam śmiałości. Marynarki (wypatrz promocje) mogą być krótsze, dłuższe, bez klap czy z klapami. By trafnie wybrać, sprawdźmy na początek, jaki rodzaj figury mamy i co chcemy ukryć, a co uwydatnić. Wtedy decyzja będzie o wiele łatwiejsza. Warto jest również wziąć do sklepu przyjaciółkę albo inną bliską osobę, która prosto z mostu poradzi nam, w czym wyglądamy najlepiej (sprawdź żakiety i żakiety).

Stylizacja na niepogodę!
Autor: www.jestesmodna.pl
Źródło: www.jestesmodna.pl
Po drugie dobrej jakości marynarki damskie powinny być uszyte z naturalnych materiałów. Dzięki temu będą ładne, a ich noszenie sprawi nam niezmierną przyjemnością. Równie ważny jest materiał, z którego zrobiono podszewkę. Idealny byłby jedwab, lecz to dosyć kosztowna propozycja. Właściwie sprawdzi się też wiskoza, która jest przepuszczalna i znakomicie spełnia swoją rolę.
Oprócz tego nie trzeba pamiętać o samym komforcie noszenia. Z tej przyczyny żakiet nie może być ani zbyt duży, ani za mały. Musimy dopasować go do naszych rozmiarów i bez kłopotu zapiąć guziki w razie takiej potrzeby. Marynarka nie może ograniczać ruchów, bowiem niekiedy będziemy zmuszeni przebywać w niej przez kilka godzin, np. w trakcie konferencji biznesowych. Co jeszcze? Choć obecnie modne są tzw. marynarki (szczegóły tu…) oversize, to dobrze jest pamiętać, że nie jest to model, który pasuje na oficjalne okoliczności. Lepiej sprawdzi się na wieczorny wypad, niż na poważną konferencję.
Zdając sobie sprawę z opisanych zaleceń z pewnością bez kłopotu wybierzemy odpowiednie marynarki damskie. Warto przymierzyć kilka fasonów, by sprawdzić, w czym czujemy się najlepiej i zakupić właściwy żakiet (niedrogie stylizacje do pracy z żakietami).