Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak dobrać odpowiednie buty męskie na różne okazję?

Buty clarks
Wielu ludziom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej dla panów jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są znacznie łatwiejsze i że analogicznie jest w kwestii obuwia. O ile co do zasobu różnych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można tu się zgodzić, o tyle dobieranie obuwia do określonej okazji także w przypadku mężczyzn potrafi sprawić niemałe problemy.

Widać to w szczególności po skutkach niewłaściwego dobrania butów, które stosunkowo często zauważa się na ulicach polskich miast, ale i za granicą. Nierzadko dotyczy to również sprawy niewłaściwego doboru spodni wizytowych, których zbyt długie nogawki tworzą na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei zbyt krótkie spodnie pokazują kostkę w skarpetce, co jest w zasadzie zaprzeczeniem elegancji. Podobnie kwestia wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, gdyż dla większej części ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie jest większym problemem. Problemy powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na ślub przyjaciela, a inne na rozmowę kwalifikacyjną
W Polsce niestety u wielu osób nadal pokutuje twierdzenie, że garnitur dla mężczyzny to jeden komplet nadający się na wszystkie okazje. Często dotyczy to również butów.

Buty biznesowe
Źródło: flickr.com

Tymczasem sprawa ta nie jest aż tak prosta i potrzebuje dokładnego przeanalizowania. Analogicznie bowiem jak istnieje dużo możliwych kompletów odzieży męskiej na rozmaite okazje, tak do tych kompletów dopasowuje się zróżnicowane obuwie. Reguły etykiety w tego rodzaju sytuacjach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur musi być ciemniejszy, a dotyczy to także butów. Buty do garnituru są dostępne w dużym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model obuwia do garnituru
Specjalistyczne poradniki w zakresie tego, jak powinno się dopasowywać obuwie do eleganckiego mówią o tym, że aktualnie cały czas często można spotkać mężczyzn w obuwiu całkowicie niemodnym i pozbawionym smaku, co w znacznym stopniu odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się zmienia. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru musi posiadać właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i możliwie nie ekstrawagancki. Oczywiście powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak dokładne wyczyszczenie butów przed określoną uroczystością.