Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Bielizna damska
Panie nie często wybierają się na plażę, ponieważ boją się pokazywać swe ciało. Uważają, że tam będą zauważalne wszelkie ich krągłości i słabostki, przez co będą czuły się niezbyt komfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe przeznaczone do rozlicznych rodzai figur, starczy tylko poprzeglądać i wybrać najlepszy dla siebie! Oto parę głównych zasad, jakimi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu kostiumów kąpielowych.

polecany sklep
Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Najlepiej kupować kostiumy kąpielowe w swoim ukochanym odcieniu – będziemy czuć się w takim kostiumie dobrze i swobodnie, a dobre samopoczucie na plaży to już połowa sukcesu. Druga połowa to należyte dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje (zobacz i porównaj) kąpielowe dwuczęściowe lub jednoczęściowe nie tylko potrafią uwydatnić zbyt mały biust, ale również zatuszować biust zbyt duży.

Możemy także dopasować takie kostiumy kąpielowe, które nie tylko zatuszują zbyt obfite biodra, lecz także powiększą wizualnie za wąskie. Obecnie nawet słabostki górnych partii nóg z sukcesem można zakryć, nie ukazując tego, czego nie chcemy pokazać.

Bikini stringi, Stroje kąpielowe składające się z dwu części winny być dobierane dla pań o smukłej linii ciała, natomiast osoby o dość dużych gabarytach winny zdecydować się na stroje kąpielowe (zobacz ofertę strojów kąpielowych Gabbiano) jednoczęściowe – kliknij tutaj. Nie jest to dewiza odgórna, jednak z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się wiele otyłych pań, zakładając dwuczęściowe kostiumy plażowe. W identycznej sytuacji są szczupłe kobiety, jakie po prostu przedstawiają się w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również potrzebuje odpowiedniego zaakcentowania. Wiele z pań wybiera za małe biustonosze w nadziei, iż wizualnie pomniejszą piersi, co jednak daje odwrotny rezultat. Ważne jest wyselekcjonowanie odpowiedniego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na właściwym miejscu. Istotnym elementem są także ramiączka – stroje kąpielowe na duży biust powinny mieć szerokie paski, jednakże nie powinny być one nadrzędnym źródłem podparcia, mają raczej zapobiegać zwisaniu. Z pewnością niewskazane są tu bikini na sznureczkach jak też łączone kółkami, stroje bez pasków oraz staniki obejmujące biust tylko do połowy.