Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak dobrać właściwe obuwie? Miej na uwadze, że takie obuwie musi być jak najbardziej komfortowe i dobrane do Twoich nóg

buty
Faktem jest, że podążając za modą robimy często niezwykłe rzeczy. W ten sposób przykładowo dajemy swoim stopom zupełnie nieprzyjemne tortury. Przykład?

kliknij i czytaj
Autor: David Rizzico
Źródło: http://www.flickr.com
Decydujemy się na buty na wysokich obcasach, w których bez wątpienia nie będziemy czuć się komfortowo. Jednak to jeszcze nie koniec. Tu nie chodzi wyłącznie o nasz komfort, bo pojawiają się też sprawy bardziej istotne, czyli powiązane z naszym samopoczuciem. Konsekwencją więc wybierania niedopasowanych butów mogą być na przykład haluksy. Równocześnie choroby stóp posiadają odpowiednie przełożenie na nasz stan zdrowia, między innymi na stan kręgosłupa. Jak więc wybrać odpowiednie obuwie?

Wybierając obuwie pamiętaj, by nie kierować się jedynie modą. Najważniejsze, aby obuwie były modne i dobrane odpowiednio z przeznaczeniem, jednocześnie muszą być odpowiednie jakości jak na przykład rock pillars. Interesujące jest to że, wybór obuwia dla dzieci i starszych to zupełnie odmienna sprawa. Stopa wciąż ulega zmianie, zaś buty i sposób życia mają na to duży wpływ. Odpowiednim obuwiem możemy wyprofilować stopę, ale w tym samym sensie możemy zauważyć zwiastun deformacji lub odmiennych problemów.

Jeśli więc są możliwe tego typu problemy to mamy szansę ograniczyć ich działanie przykładowo przez wybranie odpowiedniego obuwia – klik. Buty powinny być dobrane tak, żeby umożliwić komfortowe poruszanie palcami i żeby do wnętrza doszło powietrze. Zasadą jest to, że dobrych butów nie czuje się na stopach. Jednocześnie powinny chronić przed kontuzjami czy wychłodzeniem, kiedy zrobi się chłodno. Inne części powinny być bardzo właściwie przygotowane, na przykład wyściółka musi wchłaniać wilgoć, co zapewni stopie oddychać. Ważna jest też podeszwa z giętkiego tworzywa, która odpowiednio minimalizuje wstrząsy.

obuwie
Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, mnóstwo osób o tym ciągle stara się nie pamiętać, a obuwie jest niezwykle ważne. To w sumie coś potrzebnego, coś co zawsze mamy na sobie i bez tego nie można normalnie działać. Powinniśmy zazwyczaj wybierać tego typu obuwie, które niekoniecznie będzie modne, ale zwłaszcza wygodne. To gwarancja, że nasze nogi będą pod dobrą opieką, a samopoczucie jak najbardziej przyjemne.