Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak efektywnie zadbać o swoje włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy normalne czy też proste – każde z nich wymagają innej pielęgnacji

kosmetyki
Właściwie każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak mocno ważne jest, aby odpowiednio dbać o swoje włosy. Czasami nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy, jednakże włosy są bardzo wrażliwe na wszystkie zmiany i bardzo szybko można na nich zauważyć wszelkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że wytwórcy kosmetyków do włosów wręcz prześcigają się w opracowywaniu nowych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną ochronę włosów.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, wtedy bez wątpienia powinnaś na początek zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia. Każdy rodzaj włosów potrzebuje bowiem nieco innej ochrony, a co za tym idzie – także innych kosmetyków. Nie wchodzi praktycznie w grę zatem sytuacja, kiedy w jednym domu wszyscy członkowie rodziny korzystają z tego samego szamponu. Dla jednej osoby odpowiedni będzie przykładowo szampon do włosów kręconych, jednakże inna osoba już nie do końca będzie zadowolona z jego oddziaływania na włosy.

szampony do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne jest, aby sprawdzić, czy ma się włosy zwyczajne, suche czy też przetłuszczające się. Zwykle można to dość prosto zaobserwować, jeżeli jednak masz jakiekolwiek obawy, wtedy możesz zapytać o to swojego fryzjera. Takie osoby widziały już setki różnych typów włosów i bez wątpienia potrafią sprawnie powiedzieć, z jakim rodzajem włosów mają w danym wypadku do czynienia (czytaj w tym temacie).

Drugą bardzo istotną kwestią jest to, jakich konkretnie kosmetyków wymagają Twoje włosy. Oczywiście między innymi powinnaś unikać wszelkich kosmetyków zawierających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej naturalny skład danego specyfiku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeżeli nie znasz się na składach kosmetyków, wtedy możesz zapytać o to swojego fryzjera. On kategorycznie będzie w stanie coś Ci polecić – dla przykładu kosmetyki Loreal, które obecnie są właściwie najczęściej polecane przez fryzjerów (pełna oferta). Jeśli chcesz sama wybrać najbardziej właściwe dla Ciebie kosmetyki, wtedy możesz poszukać informacji na temat ich składu w sieci. Dodatkowo, w niektórych sklepach internetowych możesz dostać składniki to samodzielnego wyrobukosmetyków do włosów. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są tylko naturalne składniki, wtedy bez wątpienia będzie to trafiony pomysł.