Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak wybrać najbardziej właściwy róż do policzków, jaki będzie pasował do naszej karnacji? O jakich kwestiach w tej sytuacji pamiętać?

krem
Jaki kolor różu do policzków najbardziej korzystnie dobrać, żeby był jak najlepszy do naszej urody? Oprócz wiadomych preferencji każdej z kobiet, istnieją techniki przypasowania różu do karnacji, jakie uwzględniają nawet różnorakie tony i konsystencje produktu.Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest technika, która mówi nam, że kolor różu musi odpowiadać naszym normalnym rumieńcom, ewentualnie naturalnemu kolorowi ust. By o tym się przekonać należy podszczypać najzwyczajniej policzki i wybrać róż, jaki będzie odpowiadał rumieńcom. Kolejny sposób to ocena tego odcienia za pomocą przyrównywania różu do policzków jaki ma odcień opuszków palców. W tym miejscu bowiem skóra jest bardziej cienka i prześwituje przez nią naturalny “rumieniec”. Jak to możemy zrobić? Na wewnętrzną część dłoni powinniśmy nanieść dobrany przez nas róż do policzków, kolejno przyrównać z tym z opuszek palców.

krem
Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

arwy oczywiście nie muszą się ze sobą całkowicie zgadzać, ale zwracajmy uwagę na pigment i to czy tony są ciepłe, a może chłodne. Funkcjonują rzeczywiście pewne uniwersalne zasady, jakimi jesteśmy w stanie kierować się podczas wyboru różu. Jeśli mamy jasną cerę, to pewnikiem jest, że dla tego rodzaju karnacji najlepsze będą produkty w pastelowych, różowych odcieniach, jakie nadadzą policzkom subtelny rumieniec . Odcień różu możemy również sprawdzić przyrównując go ze skórą warg po ich stronie wewnętrznej. Dla cer porcelanowych najlepsze będą także róże pastelowe z tonami pomarańczu. Kolejnym dość uniwersalnym odcieniem różu jest kolor brzoskwiniowy, który szczególne pasuje pasuje do cer z żółtymi tonami. Istotne, ażeby konsystencja różu stała się półprzezroczysta albo satynowa, dzięki czemu kolor będzie naturalnie prezentował się z odcieniem naszej karnacji. Jak w sumie możemy sprawdzić wykończenie różu przed kupnem?

Niezależnie od obecności oznaczenia na opakowaniu najlepiej nabrać róż na palce. W takiej sytuacji możemy się przekonać, iż jak konsystencja będzie za bardzo gruba, zbyt mocno napigmentowana, to kolor będzie zbyt ciężki Jesteśmy w stanie też zdecydować się na pewien interesujący sposób, by dobrze wybrać, to znaczy, jak wybierzemy kolor z połyskiem to możemy być pewni, że tego rodzaju wykończenie towarzyszy w mniejszym stopniu napigmentowanym kosmetykom. Najkorzystniej takie różnorodne nabywać w sklepach, w których znajdują się inne preparaty do pielęgnacji, jak serum z witaminą C. Więcej: TUTAJ