Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak kupić w prezencie piękny portfel, który będzie się dobrze sprawował przez lata?

Portfele
Portfel to dobry poarek dla faceta, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na klasyczny, wykonany ze skóry i po prostu ładny. Pomyślmy przed wyborem portfela, jaki kolor, rozmiar i model będzie najbardziej odpowiadał komuś, komu go ofiarujemy oraz jaką sumę pieniędzy możemy przeznaczyć na portfel. Z taką wiedzą możemy wybrać się na zakupy do dobrze zaopatrzonych sklepów z wyrobami skórzanymi.

kliknij i przejdź na stronę www
Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest to, by koniecznie zwrócić uwagę na typ skóry, z jakiej portfel jest wykonany. Weźmy pod uwagę fakt, iż będzie on trzymany w kieszeni spodni albo płaszcza, więc musi być raczej mały, lecz pakowny. Niestety, nie może to być model z najcieńszej, cielęcej skórki. Ponieważ będzie on zwykle narażony na otarcia, upewnijmy się również, że ma stosunkowo solidne szwy i dobrą nitkę, jaka została do nich użyta.

Należy obejrzeć cały portfelik dość dokładnie, przyjrzeć się skórze, czy się nie deformuje, czy się nie marszczy lub nie przebarwia, czy nie przeciera się na zgięciach. Zwróćmy uwagę na zatrzaski i zamki – czy działają, czy mają ładne zakończenia, czy nie umieszczono ich w miejscach, w których są narażone na stałe zaginanie albo haczenie. Zobaczmy też, jak pojemne są portfele męskie skórzane, jakie wybieramy. Miejsce na kasę to jedno, ale obecnie każdy z nas jest posiadaczem kilku kart i dobrze by było, by chociaż te najważniejsze z nich miały swoje miejsce. Następnie zdecydujmy się na jakiś kolor.

Czarne portfele Pierre Cardin to już klasyk, lecz jeśli całkiem nieźle znamy kogoś, kogo chcemy uszczęśliwić i wiemy, że inny kolor także może się spodobać, kupmy czekoladowy lub brązowy. Ceny dobrych egzemplarzy, jak portfele Pierre Cardin z ostatniej kolekcji, plasują się na poziomie trzech stów – więcej tutaj.

Chociaż portfele męskie skórzane w sklepach w sieci mają bardzo atrakcyjne ceny, nie decydujmy się na ich zakup przez internet jedynie przez ich niższą cenę. Niestety, defekt nie będą dostrzegalne nawet na dobrym zdjęciu w sieci. Pięknie zapakowany, klasyczny portfel męski z grosikiem na szczęście to upominek, który z pewnością zostanie doceniony. Dołóżmy wszelkich starań, żeby wybrany przez nas portfel był dopasowany do osoby, której chcemy zrobić prezent.