Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak kupować w internecie

walizka
Zakupy w necie nęcą – jest o wiele taniej, a i ruszać się z mieszkania donikąd nie trzeba. Kłopot taki, że e-sklepów jest dziś w naszym kraju blisko 10 tys. Większa część to nazwy niewiele nam mówiące – nabywamy, dlatego że skusiła nas niska opłata. Ale czy możemy sklepowi ufać? Przede wszystkim, skontroluj dane kontaktowe marketu.

Czy podany jest jedynie e-mail (odpowiedniej stronić od tychże sklepów), czy dane są pełne – numer telefonu, adres etc. Uczciwy sprzedawca nic nie ma do
kurtka zimowa
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

ukrycia, a z całą pewnością nie informacje, które umożliwią kontakt z nim, zwłaszcza że są one wymagane rozporządzeniami. Następnie sprawdź, czy sklep klarownie określa na stronie należności (razem z podatkami), czy klarownie prezentuje reguły i koszta dostawy, jak też czy w regulaminie uwydatnia, jak i gdzie należy składać reklamacje. Na koniec, obojętnie czy kupujesz obuwie damskie Vagabond, spódniczki, sukienki, bluzki, czy też kurtki zimowe, sprawdź, czy: sibysi.pl sklep zabezpiecza transakcje, możemy poznać to po znaku żółtej kłódki (może być zamieszczona w dole monitora czy na pasku wyszukiwarki), i czy adres strony, na jakiej akceptujesz transfer, rozpoczyna się od https. Na początku wskazane jest odpowiedzieć sobie na pytanie – w którym miejscu poszukiwać wysokiej jakości ubrań? Wbrew pozorom nie powinno być z tym wielkiego kłopotu, bowiem w internecie znajdziemy gigantyczny wybór odzieży dla ludzi w każdym wieku – zobacz ofertę. Co więcej, zakupimy je bez opuszczania mieszkania, a więc szczędząc czas jak też nasze siły (a często również fundusze). Poszukiwana walizka podróżna? Torebeczka? Tornister? Sprawdź, które sklepy lepiej omijać z daleka.

Najbezpieczniej jest rzecz jasna korzystać ze znanych, wielkich sklepów – wtenczas możemy mieć stuprocentową pewność, że nie padniemy ofiarą oszustwa- walizka. Jeżeli jednakże potrzebujemy zakupić ubranie w mniej popularnym sklepie, przetestujmy jego wiarygodność. Poszukajmy opinii na jego temat w popularnych serwisach, poszukajmy na jego stronie danych o certyfikatach potwierdzających uczciwość firmy. Wierzmy sklepom podającym pełne dane kontaktowe – sam adres mailowy nie wróży nic dobrego.
Także kobiety w ciąży bez kłopotu ubiorą się w sklepach on-line. Starczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: odzież ciążowa Elbląg.