Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak modnie wyglądać w obecnych czasach, gdzie trudno czymś zaskoczyć? Czy można coś z tym zrobić?

Buty clarks
Od sporej ilości obowiązków nie da się uciec, są zwyczajnie nieodzowne do normalnego działania. Nie można o nich nie pamiętać, bo będziemy definiowani w kategoriach ludzi aspołecznych, dzikusów i różnej maści szaleńców. W tym zagadnieniu nie warto jednakże poruszać tematów tak generalnych, jak spożywanie pokarmów, bo to raczej czynność może nie obowiązkowa dla nas jako świadomych ludzi, ale na pewno konieczna dla przetrwania naszego organizmu. Normy kulturowe są w tym miejscu bardziej zachęcającym tematem do podjęcia dyskusji.

Bardo znana norma kulturowa, która przychodzi na myśl to sprawa ubioru. No wyobraźmy sobie człowieka, który biega na golasa po mieście. Być może i co po niektórzy z nas już takiego mieli wątpliwą przyjemność spotkać. W powszechnej opinii taki człowiek to zwyczajny dziwak, chory psychicznie osobnik. No bo jak to bez ubrania po mieście łazić. Nawet nie da się polemizować z taką opinią, gdyż kto by z nas chciał oglądać gołych ludzi. Być może część facetów potwierdzi, iż preferowaliby zobaczyć piękne kobiety nago, no okej, ale innych mężczyzn – już na pewno nie. Zobacz również:

A przecież jak nagość to po prostu nagość, w każdej postaci. Wszyscy byliby wystawieni na taką próbę, ludzie piękni, trochę mniej urodziwi, ludzie zdrowi o jędrnych ciałach i ludzie schorowani, pełni widocznych blizn i pozostałymi uszkodzeniami.

Buty clarks

No właśnie, dyskusja na taki temat nie ma sensu, ponieważ chodzenie nago to zwyczajnie regres do stanu pierwotnego, naturalnego. Zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w jakich posiadamy tyle możliwości, by modnie wyglądać, to nawet jak chcielibyśmy być najbardziej oryginalni, i ubrać się „nago”, i tak nie przebijemy tych wszystkich fantastycznie ubranych ludzi. To kreuje kolejny problem, a mianowicie, ciężko być obecnie oryginalnym. Autor:

Skoro wszędzie spotykamy wspaniale ubranych ludzi, to istotnie ciężko czymś się wyróżnić. Na szczęście istnieją firmy, które wyprzedzają trendy starając się zapewnić coś, co będzie naprawdę oryginalne. Pierwsza firma i produkt, który pojawia się w głowie to na pewno Clarks buty damskie. To rzadki przypadek produktu i firmy tak oryginalnie spełniających postulaty, że wyglądać modnie owszem, lecz bardziej liczy się swoista uniwersalność, którą jesteśmy w stanie zdobyć przez połączenie oryginalności z niepowtarzalnym stylem.