Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak pomóc włosom zniszczonym po sezonie letnim?

wella maska do włosów
Letnie miesiące to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Palące słońce, upały, sól w morskiej wodzie, chlor w wodzie w basenie, piasek – to wszystko źle wpływa na kondycję naszych włosów. Zazwyczaj po okresie lata są wysuszone, wypłowiałe, przypominają nieco siano i musimy je odżywić

.

Normalne szampony do włosów niekoniecznie się sprawdzą.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po miesiącach upałów nasze włosy wymagają intensywnego odżywiania. Musimy pamiętać by myć je bardzo delikatnie. Gdy mamy problemy ze skórą głowy zdecydujmy się na dobry szampon przeciwłupieżowy. Używajmy letniej wody. Gorąca ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu połóżmy porządną porcję odżywki. By odżywić włosy po letnich miesiącach powinniśmy częściej nakładać maski do włosów. Wmasowujemy je na parę minut i zmywamy letnią wodą. Kiedy i to będzie za mało nie wahajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie możemy zapomnieć tylko by kupować wysokiej jakości nie obciążające włosów kosmetyki. Nie idzie o to żeby obciążyć włosy, ponieważ zaczną się przetłuszczać i takim sposobem im nie pomożemy.

Gdy tylko możemy nie używajmy suszarki do włosów. Jeżeli trzeba jej używać – korzystajmy z chłodnego strumienia powietrza. Łatwiej dzięki temu będzie można zamknąć łuski włosów przez co staną się gładsze. Różnego rodzaju sprzęty do stylizacji na gorąco na przykład lokówki czy dobre prostownice do włosów trzeba schować na kilka tygodni do szafy. Dajmy naszym włosom czas na zregenerowanie się.

Właściwie powinniśmy już w czasie urlopu myśleć o stanie swoich włosów. Nakładać maseczki ochronne, wkładać chusteczkę czy kapelusz osłaniający przed promieniami słonecznymi. Istotne jest też porządne mycie włosów odżywczym szamponem i dbanie o nie przez cały czas. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i nakładajmy ją częściej niż zazwyczaj. Można też ochraniać włosy naturalnymi środkami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle słodki, a ponadto pomoże nam chronić końcówki włosów przed wpływem promieni słonecznych, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać również o działaniu na włosy od wewnątrz. Przyjmujmy dużo wody, możemy też brać preparat ze skrzypem polnym – na pewno nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu będą mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego snopu siana z głowy.