Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak przestawić się do uprawiania sportu?

adidas
Lato to pora roku, kiedy chętniej wykonujemy rozmaitego typu sporty, bowiem pomaga w tym ogólna atmosfera – kiedy świeci gorące słońce aż chce się wyjść pobiegać czy pojeździć na rowerze. Wystarczy także założyć na siebie zwykły t-shirt i wybrać adidasy damskie, i można ruszać przed siebie. Należycie dobrana odzież, to w tym wypadku jednak podstawa – źle dopasowane buty damskie lub niekomfortowa bluza mogą spowodować niemało kłopotów podczas wykonywania ulubionego sportu.

buty nike
Autor: Marco Nuñez
Źródło: http://www.flickr.com

Do joggingu czy jazdy na rowerze na świeżym powietrzu potrzebny jest tylko t-shirt bawełniany przewiewny lub lekko dopasowany top. Unikajmy stroju wyprodukowanego ze sztucznej tkaniny – takie sprawiają, że ciało nie jest w stanie oddychać i zbytnio się wówczas pocimy. tak samo sprawa wygląda co do butów – zakupujmy do joggingu najlepiej dedykowane buty damskie Nike a nie pantofle czy botki damskie, w których nie tylko źle się ćwiczy, ale i można dodatkowo nabawić się kontuzji. Okazyjne propozycje: polecane buty damskie.

Należycie dobrany strój to zatem podstawa, jednak liczy się także odpowiednie dobranie aktywności do swojego organizmu. Kobiety najczęściej decydują się na bieganie i aerobik, gdyż w ten sposób nie nadwyrężają zbytnio organizmu, lecz krok po kroku wzmacniają go i równocześnie wyszczuplają sylwetkę. Niemałą rolę odgrywa przy tym intensywność wykonywania tego typu ćwiczeń – zbytnie przemęczanie wcale wbrew sugestiom nie przyśpiesza osiągnięcia wyczekiwanych rezultatów. Organizm przemęczony staje się równocześnie osłabiony i łatwo wtedy o dodatkowe urazy i zachorowania, a nie o to przecież nam chodzi.

buty nike
Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego lepiej biegać czy jeździć na rowerze choćby tylko 30 minut dziennie, ale za to systematycznie, niż brać się za tego rodzaju sport raz na tydzień i męczyć się po 3-4 godziny. Na koniec trzeba powiedzieć również o diecie – tylko należyte odżywianie zarówno przed, jak i po wykonywaniu ćwiczeń w ciągu dnia, może dać oczekiwane rezultaty. Odpowiednio zbilansowana dieta i posiłek wysokokaloryczny to podstawa dla każdego, kto pragnie mieć zdrowe i piękne ciało. Jeśli dodatkowo będziemy unikać różnego rodzaju używek i dopalaczy, sukces mamy zagwarantowany. Stąd właśnie już dziś warto zatroszczyć się o kompleksowe podejście do tej sprawy, zanim zaczniemy ostro uprawiać sport. Wybierz to co pasuje do Ciebie – ekstrawaganckie botki damskie.