Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak się wziąć za robienie swojej biżuterii, co może się do tego przydać

biżuteria
Od kilku lat ręcznie wykonywana biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Wprawdzie sklepy pełne są zarówno biżuterii wykonanej z kamieni szlachetnych, złota i srebra, ale też taniutkich szkiełek i plastików, jednak wiele osób jest zdania, że najładniej wygląda to, co samemu się wykona. A możliwości są ku temu bardzo duże, ponieważ bez żadnego problemu można będzie zakupić wszystkie niezbędne materiały, akcesoria i narzędzia i wykonać coś ciekawego. Aby zacząć przygodę z robieniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia
Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup koniecznych narzędzi i półproduktów to koszt kilkudziesięciu złotych, wiedza jest ogólnie dostępna w cieci, i tak naprawdę będzie potrzebne trochę czasu i chęci. Aktualnie najróżniejszych poradników na temat tworzenia biżuterii jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają dokładne instrukcje, na innych można oglądnąć filmy instruktażowe, z jakich można się nauczyć, jak łączyć koraliki, robić kolczyki czy skręcać rzemienie. Jeśli będzie taka potrzeba można również poprosić kogoś o wsparcie i pokazanie najważniejszych metod.

Najbardziej istotnym elementem biżuterii są koraliki. Ich różnych rodzajów jest bardzo duża ilość, z tego też powodu każdy bez żadnego problemu powinien wybrać takie, jakie będą mu się podobać. Niezwykle ciekawie wyglądają na przykład bardzo ładne japońskie koraliki miyuki, przy ich pomocy można tworzyć naprawdę niepowtarzalną biżuterię. Oprócz koralików niezbędne będą inne akcesoria.

Do ich połączenia będzie przydatny srebrny, cieniutki drucik, jeśli ktoś będzie chciał zajmować kolczykami to także zawieszki do nich, warto też kupić kilka srebrnych przekładek, kulek i dysków. To wszystko znaleźć można w sklepach stacjonarnych z tego typu rzeczami, a można też złożyć zamówienie w jednym z wielu internetowych sklepów albo kupić na aukcji. Za to po narzędzia najlepiej będzie się wybrać do jakiegoś marketu budowlanego, tam można kupić szczypce do cięcia i z okrągłymi końcówkami. Mając taki komplet przystąpić można do swojej pierwszej zawieszki lub bransoletki, a później przystąpić do ładniejszych rzeczy.