Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak szukać najlepiej sprawdzających się butów do joggingu?

buty nike
Zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularny, dzięki czemu duża liczba ludzi decyduje się na uprawianie joggingu czy innych form biegania. Chociaż wydawać by się mogło, że najważniejsze są chęci, tak naprawdę przede wszystkim liczy się ubiór, a jego fundamentalną częścią jest obuwie. Odpowiednie buty powinny być dobrane do naszego typu stopy i stylu w jakim biegamy, żebyśmy czuli się jak najbardziej komfortowo.

buty nike
Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukiwanie idealnych butów do uprawiania wspomnianego sportu powinno zacząć się określeniem typu naszej stopy. Najłatwiej możemy to wykonać, sprawdzając wytarcie podeszwy. Wyróżniane są trzy podstawowe typy: stopy neutralne, a więc takie, w których przetarcie jest równomierne; stopy pronujące – rozpoznawane po tym, że starta jest najbardziej wewnętrzna strona podeszwy; stopy supinujące – buty wytarte są po zewnętrznej stronie. Prawidłowe dobranie butów zmniejszy ból i uczucie zmęczonych stóp podczas biegania i ćwiczenie fizyczne będzie przede wszystkim przyjemnością. Poza tym używanie niepasujących butów może sprawić, że dostaniemy nieprzyjemnych urazów. Należy zdać sobie sprawę, że im więcej innowacji w butach do biegania, tym więcej będą one kosztować. Warto jednak zainwestować, ponieważ cena naprawdę odpowiada jakości i na pewno się nie rozczarujemy. Dla ludzi, dla których istotna jest pomoc dla kolan i łydek, perfekcyjne obuwie musi posiadać dużą amortyzację, dlatego wejdź na: . Jednocześnie można uzyskać lekkość i biegamy szybciej. Na stronie firmy New Balance buty nazywane są „widmowymi” i niemal nie są odczuwalne na stopach. Jeśli chcemy posiadać obuwie miękkie, lekkie i niezwykle elastyczne, których podeszwa bardzo łatwo się zgina, nie staje się sztywna i twarda, także warto przyjrzeć się dokładnie ofercie droższych marek.

nike
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Takie cechy charakterystyczne mają między innymi buty Nike męskie i damskie. Przewiewność zapewniają również wkładki. Bardzo dobre są te, wykonane ze specjalnej pianki. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na szycia znajdujące się pod nimi. Niezwykle istotna jest solidność wykonania obuwia. Doskonale powinny sprawdzić się mające piankową wkładkę buty Puma. Jeśli ktoś lubi uczucie nieposiadania butów na stopach, biegania boso, lubi lekkość, przewiewność, musi wypróbować buty Reebok RealFlex, które zobaczysz tu: Buty męskie Puma