Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje laser?

Tatuaż
Dziś do profesjonalnego salonu kosmetycznego udajemy się nie tylko po to, by poddać się standardowym zabiegom upiększającym. Coraz szersze wykorzystanie w medycynie estetycznej znajduje laser. W jaki sposób jest używany i czy jego stosowanie jest bezpieczne dla ludzkiego zdrowia?

Makijaż
Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Laser w kosmetyce jest stosowany w wielu różnych zabiegach. Przy jego użyciu realizuje się usuwanie makijażu permanentnego brwi, spłycenie zmarszczek, rozjaśnianie blizn po trądziku. Częste wykorzystanie lasera to również depilacja laserowa Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – kobiety w całej Polsce chcą mieć nieskazitelnie gładkie nogi bez konieczności ciągłego usuwania owłosienia.

Coraz większa grupa osób decyduje się również na usunięcie malunku na ciele, wykonanego w młodości. Jeśli chodzi o usunięcie tatuażu Warszawa oferuje mnóstwo profesjonalnych salonów kosmetycznych, w których bez problemu można ten zabieg wykonać za pomocą ultranowoczesnego lasera.

Czy stosowanie laserów w medycynie estetycznej naprawdę jest tak popularne? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy prześledzić znajdujące się w internecie anonse: depilacja laserowa, usunięcie tatuażu Warszawa, albo usuwanie makijażu permanentnego brwi – takich ogłoszeń jest ogromna ilość! W czym laser jest lepszy od chirurgii plastycznej oraz od środków chemicznych?

Po pierwsze kuracje przeprowadzane laserowo są mniej inwazyjne i pacjent nie musi pozostawać pod opieką specjalistów po zabiegu. Ponadto, w przypadku wykorzystania najnowocześniejszych laserów prawdopodobieństwo pojawienia się jakichkolwiek blizn po zabiegu jest znikome. Po użyciu sprzętu skóra może pozostać zaczerwieniona przez parę godzin lub dni, ale po niedługim czasie nie ma żadnego śladu, przypominającego o wykonanym zabiegu.

Stosowanie lasera do pozbywania się zbędnego owłosienia, usuwania tatuaży, czy poprawy źle zrobionego makijażu permanentnego jest uznawane za metodę prawie bezbolesną. W przypadku zastosowania na najbardziej wrażliwe partie ciała, wystarczy użyć wcześniej maść znieczulającą.

Zwykle zabiegi przeprowadzane przy użyciu najnowocześniejszych technologii powinno się wykonać kilka razy, by otrzymać pełną ich skuteczność, a ich cena jest dosyć wysoka, jednak należy mieć na względzie, że w tym przypadku inwestujemy we własne dobre samopoczucie i w dobry wygląd, jest to więc inwestycja, która zwróci się z nawiązką.
Autorem wpisu jest Gabinet medycyny estetycznej Klinika Miracki